Poznaj ludzi Bank Spółdzielczy w Szczytnie (akcja partnerska). Agnieszka Krasowska zachęca do założenia Lokaty na Maxa w Banku Spółdzielczym w Szczytnie. - Oszczędzanie to ważna umiejętność – przekonuje. - Czas pandemii kiedyś minie, a my dzięki zgromadzonym środkom będziemy mogli spełnić marzenia. Naprawdę warto.
Agnieszka Krasowska to szczytnianka od urodzenia, choć dziś związała się z gminą Szczytno. W Banku Spółdzielczym w Szczytnie pracuje od 2012 roku. Obecnie jest specjalistą w Zespole Wsparcia Sprzedaży w centrali Banku. Na początku pracowała w Oddziale w Wielbarku i Szczytnie, gdzie zajmowała się głównie obsługą klienta biznesowego. Z panią Agnieszką rozmawiamy o pierwszych zarobionych pieniądzach, oszczędzaniu i Banku...
Pamięta Pani jak i kiedy zarobiła Pani swoje pierwsze pieniądze?
Doskonale to pamiętam (śmiech). Miałam niespełna 14 lat. I pewnie będzie panu trudno w to uwierzyć, bo pracowałam na budowie. Jako pomocnik. Byłam drobną dziewczynką, ale pchałam taczki z zaprawą i szorowałam okna. Była to ciężka praca fizyczna i ciężko zarobione pieniądze. Pracowałam dwa tygodnie i byłam bardzo dumna, że mam własne pieniądze.
Na co je Pani wydała?
Na marzenia (śmiech). Kupiłam sobie wymarzony plecak do szkoły.
Łatwo się wydawało te zarobione pieniądze?
Zdecydowanie trudniej niż te, które dostaje się od rodziców, czy dziadków. Te zarobione mają zawsze większą wartość, bo mamy świadomość tego, jak długo i ciężko trzeba na nie pracować.
Oszczędzała Pani?
Tak, bo to bardzo ważna umiejętność. Miałam skarbonkę, do której często wrzucałam pieniądze. Oszczędzanie nie jest tożsame z wyrzeczeniami. Mówię o tym, bo często nam się to z tym kojarzy. Niesłusznie. Oszczędzanie uczy właściwego zarządzania, planowania swojego budżetu. Im szybciej zaczniemy uczyć dzieci oszczędzania, zarządzania własnym budżetem, tym lepiej dadzą sobie radę w dorosłym życiu.
Oszczędzanie, to nie wyrzeczenia?
Dokładnie. Oszczędzanie nie wiąże się z zaciskaniem pasa i pozbawianiem się drobnych, codziennych przyjemności. Błędne jest też myślenie, że oszczędzać mogą wyłącznie ci, którzy mają dużo pieniędzy. Oszczędzanie ma uczyć nas przemyślanych wydatków. Nie chodzi tu o to, aby sobie wszystkiego odmawiać. Nawet mając niewielkie przychody, umiejętnie nimi gospodarując można odłożyć sporą sumkę i spełnić swoje marzenia. Zachęcam do spróbowania i przekonania się o tym. Ważna jest systematyczność. Wystarczy odkładać niewielkie kwoty.
Bank Spółdzielczy w Szczytnie ma jakieś specjalne oferty dla oszczędzających?
Mamy mnóstwo takich produktów. Ostatnio wprowadziliśmy Lokatę na Maxa. Wystarczy już tysiąc złotych, aby ją założyć i cieszyć się z fajnego oprocentowania. Zachęcam do założenia lokaty przez bankowość elektroniczną lub odwiedzin naszych placówek i skorzystanie z tej oferty. Pandemia to dobry moment, aby odłożyć sobie trochę grosza i kiedy minie ten trudny czas mieć za co realizować marzenia. W Szczytnie Bank Spółdzielczy posiada aż cztery punkty. Swoje placówki mamy też w Jedwabnie, Świętajnie, Dźwierzutach, Wielbarku, Pasymiu, Biskupcu, Purdzie i Olsztynie.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33