Wtorek, 30 Maj
Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

List do redakcji: Cenzura w gminie Szczytno


Kto pamięta czasy komuny, gdzie cenzura słowa była na porządku dziennym. Publiczne wypowiedzi krytykujące władzę ? O nie, z tym trzeba walczyć… Obecnie przeszło trzydzieści lat po upadku komunizmu „teoretycznie” cenzury brak. Czy aby na pewno?


  • Data:

Wójt Wojciechowski zapewne pamięta tamte czasy i postanowił obecnie wykorzystać wiedzę z przeszłości. Jak pozwolić osobie wypowiedzieć się w sprawie, a jednocześnie „zamknąć jej usta”? Otóż dnia 27 X 2022 r. na sesji rady gminy podczas mojej wypowiedzi wyłączono nagrywanie i przekazywanie on-line dźwięku. Można to nagranie zobaczyć na stronie urzędu w zakładce „Rada gminy Szczytno Portal mieszkańca”. Niewygodne fakty zostały w murach gminy słyszane jedynie przez garstkę radnych.

 

Owe fakty dotyczyły złożonej skargi i braku jakichkolwiek działań ze strony gminy pomimo pisemnych zapewnień. Czy można, jak w tym przypadku, dać przyzwolenie na samowolę budowlaną na majątku gminy? Można i to pomimo wcześniejszych informacji z mojej strony o chęci ich dokonania przez osobę trzecią. A zatem czy to celowe działanie samorządu? A może to umowa wiązana, za bezczynność gminy ktoś otrzymał sowite „podziękowanie”? Tak czy siak okazuje się, że można w gminie przebudować drogę pod swoje potrzeby nie zważając na innych mieszkańców.


Reklama

 

A wracając do samej sesji przypomnę, że zgodnie z art. 20 ust 1b Ustawy o samorządzie gminnym - obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Jest to zatem prawny obowiązek gminy.

 

Ale co tam prawo…, prawo jest dla biednych – znamy to powiedzenie.

 

Gratuluję Panie Wojciechowski, zrobił Pan milowy krok w stronę stworzenia nowego ustroju „Rzeczypospolita Wojciechowska”. Muszę Pana jednak zmartwić, pomnika nie będzie, medali za takie działania też nie. Stał się Pan jedynie negatywnym bohaterem w jednej z prac mojej córki w Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Szczytnie. Dzięki Pana komunistycznym zapędom otrzymała szóstkę.

Reklama

I tak na koniec, dobrze Pan wie, że ust mi Pan nie zamknie... Do zobaczenia niebawem.

Sławomir ŁyszkowskiKomentarze do artykułu

Gabi

Może trzeba to wyjaśnić w gminie, a nie rzucać takie półsłówka.

Panie Sławomirze, cenzura kwitnie bo wciąż rządzą te same komuchy, co rządziły 30 lat temu... oni nigdzie nie odeszli, tylko się przepoczwarzyli w obecną \"demokrację\" a teraz przepoczwarzają się w globalny komunizm...Sam pan nie wygra, a ludzie?...no cóż, to już jest tylko tępa bezmyślna ludzka masa, która zanim nie zacznie zdychać z głodu, to nie zrozumie, że wystarczy odegnać od koryta pasożyty, które ich podzieliły.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama