Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie


W nawiązaniu do artykułów opublikowanych w Tygodniku Szczytno pragnę odnieść się do przekazu autora sugerującego nieodpowiedzialną postawę niektórych Radnych w kwestiach budżetu miasta.Osobiście nie zgadzam się z tak postawioną tezą, grono Radnych obecnej kadencji składa się z doświadczonych osób, które dobrze znają zasady funkcjonowania samorządu. Różnice zdań w takiej sytuacji to rzecz normalna i nie świadczy to o konflikcie w Radzie Miejskiej, który próbuje się sztucznie stworzyć i „wmówić“ mieszkańcom. Jako Przewodniczący tego grona staram się panować nad emocjami Radnych i swoimi podczas dyskusji prowadzonych w trakcie sesji. Czasem to różnie wychodzi, lecz atmosfera obrad nie zależy tylko od nas.

 

Wielką rolę ma do odegrania także gospodarz miasta, który posiada uprawnienia wnoszenia projektów uchwał pod obrady Rady i który odpowiada za ich realizację. Oczywiście Burmistrz nie robi tego samodzielnie, tylko przy wsparciu pracowników Urzędu Miasta, jednak najczęściej sam prezentuje projekty uchwał, szczególnie te o znaczeniu strategicznym.


Reklama

 

Rolą Burmistrza jest przekonać Radnych do swoich racji i słuszności składanych propozycji. Fundamentami demokracji jest otwarta i swobodna dyskusja oraz chęć poszukiwania kompromisu. Często zdarza się jednak, że Burmistrz Mańkowski ogranicza pojęcie kompromisu do akceptacji własnych pomysłów, traktując Radnych prezentujących inne zdanie lub drążących trudne sprawy jako osoby jemu nieprzychylne i działające na niekorzyść Miasta.

 

Na komisjach Rady Miejskiej często słyszymy zdawkowe, lakoniczne wyjaśnienia, nie poparte danymi. Później na sesji padają stwierdzenia, że materiały były wielokrotnie z nami konsultowane i omawiane. Nie może więc dziwić ostrożne podejście Radnych do przedkładanych projektów uchwał i czasem brak ich akceptacji.

Reklama

 

Moim zdaniem, pan Burmistrz Mańkowski powinien odstąpić od politycznej i emocjonalnej retoryki, a bardziej skupić się na argumentach merytorycznych. Potrzebny jest plan strategicznych, wieloletnich inwestycji dla Miasta, czy też debata o miejskiej oświacie i otwarta współpraca z gminą wiejską. Nie tracąc nadziei zachęcam Pana Burmistrza, Radnych i wszystkich zainteresowanych do merytorycznej współpracy na rzecz naszego Miasta.

 

Tomasz Łachacz,

Przewodniczący Rady Miejskiej w SzczytnieKomentarze do artykułu

Grzegorz

Panie Łachacz wprowadził pan brud i niesmak do rady miasta a rozwój partii to priorytet.

Mieszkaniec

A ten Łachacz to ,,dojrzały\"jest?

Krajan

A Pan Tadeusz to jakie grupy interesów reprezentuje? Czy aby nie takie, które obecnie stosują SB-ckie metody inwigilacji? A w ogóle to czego się Pan Tadeusz spodziewał? Że wszystkim będzie się żyło dostatnio od 2018 r.? Ja to się spodziewałem, że tak będziemy żyć dostatnio już od 2015 r. A tu nawet wszechmocny Jarosław - i to już w drugiej kadencji - nie jest w stanie takich oczekiwań zaspokoić. A ci \"doświadczeni\" i długoletni - na czele z p. Łachaczem - radni są jedynie dowodem na to, że ani siwy włos, ani długoletnie sprawowanie urzędów i funkcji samo z siebie nie przydaje rozumu.

Dariusz

Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

Aldona

Panie Łachacz, niektórzy ludzie nie posiadają umiejętności zarządczych dlatego też pracują na etatach nie obejmujących stanowisk kierowniczych i z tym powinien się pan pogodzić.

Czy żona tego skarżącego się radnego pracuje w szkole? Zapewne zaraz zacznie walczyć o podwyżkę płacy dla nauczycieli. Ot wielki społecznik....

Krzysztof

Panie Łachacz , kolejna wtopa . Już niedługo nie będzie pan mógł sam sobie w oczy spojrzeć.

Zero godności

Panie Łachacz a chusteczkę podać żeby sobie nosek wysmarkał?

Krótko i na temat .

Proponuje zaprzestać transmisji obrad sesji rady miasta , najwięcej narzekają publicznie ci co nie byli na wyborach samorządowych , teraz to niech idą w szmaty guziki obrywać.

tadeusz

Burmistrz pokazuje stare metody SB-ckie. Radni nie są lepsi, ale Mańkowski został wybrany przez szerokie grono PSL, SLD, czy inne grupy interesów, z których bardzo wielu jest teraz niezadowolonych. Trudno! Jak się wybrało to teraz trzeba cierpieć. Jako pierwszy niezadowolony lub ten który się najszybciej połapał był jego szef sztabu wyborczego czyli niejaki Pan Rubak. Nie minęło kilka miesięcy a zaczęli na niego narzekać koledzy sportowcy. Można by tak wymieniać bardzo długo ale co to da. Programu wyborczego nie realizuje, nie ma szacunku do ludzi więc nic dobrego nas nie czeka. Najważniejsze pytanie kto nastanie po nim? Czy PSL ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie który chce zostać Burmistrzem czy trzeba już wyjeżdżać? :(

obywatel

Gdybym nie widział kilku sesji to może bym uwierzył. Ale widziałem, nawet nie jest mi Pana szkoda, sam z kolegami którymi ktoś bardzo nieudolnie kieruje zapędził się Pan w kozi róg i mam nadzieję że tam, zarówno Pan jak i Pańscy koledzy zostaniecie. Żałosne to co Pan pisze.

Poskarżył się chłopaczek , żenada panie Łachacz.

Gminny wiejski

Chyba idą wybory

Grzegorz

To raczej praca na rzecz partii.

Taki sobie czytelnik

Panie - już się tak pan nie tłumacz. Kompetencje, jakie masz, widoczne są bardzo dobrze podczas sesji. Każdy może się z transmisjami zapoznać i przekonać się jak to pan panujesz nad emocjami. A przejawem tych pańskich \"kompetencji\" jest ten niepoważny list w ramach polemiki. Rada ma współpracować z burmistrzem, bo został on wybrany przez całe miasto i taką liczbą głosów, której wszyscy radni razem nie dostali. To pan, panie Łachacz powinien odstąpić od tak jawnego sabotowania wszelkich działań urzędu i burmistrza. Bo nie pan ponosi materialną odpowiedzialność za decyzje, które rada pozwala, albo nie podejmować burmistrzowi. Ale wiadomo - nieudacznik potrafi innemu nogę podstawić tylko po to, aby się temu innemu nie udało.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama