Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Lipowiec 48 - najlepszy edukacyjny adres w powiecie (zdjęcia)


W Lipowcu uroczyście otwarto i poświęcono zmodernizowany budynek miejscowej szkoły. Teraz swoje miejsce znalazły tam też przedszkolaki. Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pod adresem Lipowiec 48 jest Iwona Walesiak, która placówką w Lipowcu kieruje od 1997 roku.Budynek szkoły w Lipowcu wybudowano w 1956 rok. Ale dziś nie przypomina obiektu z tamtych lat. A to głównie za sprawą obecnego wójta Sławomira Wojciechowskiego i jego zastępczyni Ewy Zawrotnej. Nie szczędzili oni bowiem pieniędzy, by obiekt modernizować. Ostatnie działania kosztowały gminę niemal 1,5 mln zł. Za te pieniądze udało się odnowić elewacje na budynkach całej szkoły oraz przystosować pomieszczenia pod potrzeby przedszkolaków. Od września trafili oni bowiem tam ze starego budynku, który znajdował się w centrum wsi.


Reklama

 

W tej chwili w Zespole Szkolno-Przedszkolnym uczy się dokładnie 204 dzieci, w tym 52 w przedszkolu. Pracuje tam 23 nauczycieli.

 

- Jestem przekonany, że warunki zarówno uczniowie, jak i przedszkolaki mają tu idealne – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - Po likwidacji gimnazjów zastanawialiśmy się, jak zagospodarować pomieszczenia szkoły. Zwolniło nam się tam trochę sal, bo odeszły aż trzy odziały. Pani wicewójt Ewa Zawrotna zaproponowała, aby pomieszczenia dostosować do potrzeb przedszkola i tu je przenieść. Okazało się to idealnym, choć może nie najtańszym rozwiązaniem. Ale dzięki temu manewrowi i uczniowie, i przedszkolaki mają mnóstwo bezpiecznej przestrzeni - zarówno w murach szkoły, jak i na terenie przyszkolnym, gdzie są boiska, place zabaw. Stworzyło się takie edukacyjne centrum.

 

 

Wójtowi Wojciechowskiemu udało się na te działania pozyskać ponad 625 tys. zł z programów rządowych. Jest to jeden z nielicznych samorządowców, który idealnie potrafi dogadywać się z politykami, którzy dzielą pieniądze i to bez względu na opcje polityczne. Do gminy Szczytno trafiają bowiem i pieniądze od marszałka i od wojewody, czyli rządowe. Efekty widać gołym okiem. Gmina wiejska Szczytno rozwija się zdecydowanie najszybciej na tle innych samorządów naszego powiatu.

Reklama

 

Wójt Wojciechowski zaprosił na otwarcie nowego zespołu szkolnego zarówno działaczy, PiS, jaki i PSL oraz PO. Był wojewoda Artur Chojecki, starosta szczycieński Jarosław Matłach, poseł, kurator oświaty Marek Nowacki, czy szef lokalnych struktur PiS i radny sejmiku wojewódzkiego w jednym - Henryk Żuchowski. Nie zabrakło oczywiście gminnych radnych, czy przedstawicieli rad rodziców szkoły podstawowej i przedszkola.

 

- Nie uprawiam polityki, a dbam o rozwój naszej gminy i o to, aby mieszkańcom żyło się tu jak najlepiej – tłumaczy. - Jeśli ktoś może pomóc naszej gminie i naszym mieszkańcom, to dlaczego mam z nim nie rozmawiać? Gdybym politykował, to działałbym na szkodę naszych mieszkańców. A dla mnie to oni są najważniejsi. Zapraszasz do swojego gabinetu każdego, kto chciałby pomóc w rozwoju naszej gminy.

 

Podczas uroczystego otwarcia i poświęcenia obiektu wójt Wojciechowski podziękował każdemu, kto przyczynił się do modernizacji budynku szkoły.

 

Uroczystości otwarcia zmodernizowanego skrzydła szkoły odbyły się w piątek. Było przecięcie wstęgi, tort i oczywiście występ najmłodszych „gospodarzy” placówki.

 

Z kolei zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania pod adresem wójta Wojciechowskiego. Podkreślali, że to jeden z samorządowców, z którym doskonale się współpracuje, wie czego chce i jest konkretny w swoich działaniach – mówili. - Dlatego zawsze służymy mu pomocą.

 

- Miło patrzeć na taką działalność samorządu – mówi Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski. - Szkoła w Lipowcu to perełka w skali regionu. Widać, że pan wójt nie marnuje tu ani złotówki.Komentarze do artykułu

Adam

Panie Wojcie to jeszcze jakiś autobus w Szczytno Lemany Stare Kuejkuty Marksewo bo nie ma czym dojechać do pracy......

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama