Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Lidia Staroń w Senacie - „Zawsze po stronie ludzi”


Senator Lidia Staroń, niezwykle skuteczna, wiarygodna i zaangażowana. Jeśli podejmuje się sprawy, to doprowadza ją do końca. Takie ma zasady, żelazne. Interweniuje, gdy widzi ludzką krzywdę. Nic dziwnego, że dla wielu Lidia Staroń to ostatnia deska ratunku.W tych wyborach po raz trzeci ubiega się o mandat senatorski, znowu ze swojego „Komitetu Wyborczego Wyborców Lidia Staroń – zawsze po stronie ludzi”. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych parlamentarzystek z Warmii i Mazur.

 

Ta niepozorna kobieta, ale bezkompromisowa polityk, jakże skuteczna i zawsze po stronie ludzi — tak jak dewiza, którą kieruje się w życiu publicznym — chce dokończyć wiele spraw, które zaczęła i które są w toku. Choćby zmiany w spółdzielniach wprowadzające m. in. bezpośrednie wybory władz spółdzielni i realny nadzór nad nimi czy też kwestię kontroli horrendalnych opłat w spółdzielniach. A do tego wprowadzić przepisy chroniące nabywców mieszkań i domów deweloperskich, a także przepisy dot. biegłych, syndyków...

 

Dziś niezależna senator, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, do polityki trafiła nie godząc się na panujące bezprawie. Zasłynęła z walki z sitwą, pokazując najpierw głęboką patologię, która trawi naszą spółdzielczość, a potem także nasze urzędy państwowe i sądownictwo.

 

Już wtedy przeforsowała przepisy dotyczące uwłaszczenia spółdzielców. To dzięki niej kilkanaście milionów spółdzielców w Polsce stało się właścicielami swoich mieszkań. Potem wygrała w Trybunale Konstytucyjnym i wywalczyła dla spółdzielców prawo do środków funduszu remontowego, a także prawo do majątku spółdzielni. Zlikwidowała „drużyny prezesów”, czyli tzw. członków oczekujących, którzy nie mają prawa do żadnego lokalu w spółdzielni, a także zniosła opłaty za członkostwo.

 

Lidia Staroń dała się także poznać z bezkompromisowej walki z nieuczciwymi komornikami, którzy wyprzedawali majątki ludzi za grosze, aż komornik, który przeprowadził wręcz bandycką egzekucję, trafił do więzienia. To był pierwszy taki przypadek w kraju. Komornik ten sprzedał majątek przedsiębiorcy z Nidzicy za bezcen, a swoimi działaniami wpędził go w wielkie długi. Senator pomogła przedsiębiorcy negocjować z wierzycielami. Dziś nie ma on żadnych długów i, co najważniejsze, jego rodzina ma dach nad głową.

 

— Jest pani aniołem — napisał przedsiębiorca, dziękując Lidii Staroń za pomoc.

 

Głośna była też sprawa rolnika z Kulan, któremu komornik zabrał ciągnik za długi… sąsiada. Brzmi jak kiepski żart, a jednak wydarzyło się naprawdę. Pomogła senator Staroń – sąd przyznał rolnikowi zadośćuczynienie i odszkodowanie. Dziś ma nowy ciągnik, a sprawcy tego absurdu stanęli przed sądem.

 

Słowem, sprawiedliwości stało się zadość. Tak jak w wielu innych sprawach, chociażby ludzi, którzy padli ofiarą bezwzględnych lichwiarzy, bogacących się na ludzkiej krzywdzie. Senator z Olsztyna wypowiedziała im bezpardonową walkę, doprowadzając w wielu przypadkach do zwrotu zagarniętego majątku. Tak jak w przypadku Janiny i Piotra Ślubeckich, mieszkańców malutkiej wioski w powiecie szczycieńskim, którzy wpadli w sidła lichwiarza. Tylko dzięki Pani Senator odzyskali zabrane im podstępnie gospodarstwo.

 

Tak samo ważne, jak indywidualne ludzkie sprawy, są dla Pani Senator sprawy Regionu. Niezwykle skutecznie walczy o środki na nowe inwestycje, m. in. z dziedziny infrastruktury, sportu, kultury czy zabytków. Przykładem mogą być pieniądze wywalczone dla Szkoły Muzycznej w Szczytnie na wysokiej klasy fortepian – po wielu latach bezskutecznych starań władz szkoły

 

- Jestem stąd, to moja mała Ojczyzna – podkreśla więź z Regionem pani Senator. Nieustannie wspiera też lokalnych przedsiębiorców w różnego rodzaju kwestiach, w tym w sporach z urzędami, ZUS-em… Walczy o środowisko na Warmii i Mazurach. Jest inicjatorką wielu akcji społecznych. Spełnia dziecięce (i nie tylko) marzenia.

 

Parlamentarzystka kładzie nacisk na edukację i pomoc prawną. Udziela bezpłatnych porad prawnych – w poniedziałki w biurze senatorskim wraz z prawnikami wskazuje rozwiązania spraw, przygotowuje projekty pism i interwencji. Pracuje też na dyżurze telefonicznym i publikuje poradniki dotyczące różnych dziedzin życia…

 

W kwestiach ustawowych niejeden raz pokazała, że jest skutecznym politykiem.

 

To jej zasługą jest to, że dziś jest skarga nadzwyczajna, która daje możliwość wyeliminowania rażąco niesprawiedliwych czy sprzecznych z prawem wyroków. Dzięki senator z Olsztyna doszło do uchwalenia ustawy antylichwiarskiej, która znacznie obniżyła granicę kosztów pozaodsetkowych i wprowadziła zakaz rolowania długów...

 

W tej kadencji podjęła ponad 7 tys. interwencji na rzecz indywidualnych osób, ale też całych grup ludzi.

 

— Uważam, że w wyborach zawsze trzeba stawiać na człowieka, który ma dorobek, działa dla społeczeństwa, który już coś zrobił, a nie tylko mówi, że zrobi. Nie słowa, a czyny — podkreśla senator Lidia Staroń. — Najważniejsze są czyny. Jesteśmy po to, żeby pomagać.

 

I polityka powinna być właśnie taka.

Nic dziwnego, że senator Staroń cieszy się dużym szacunkiem, zaufaniem wyborców. Wydawało się, że bez zaplecza partyjnego, bez struktur i finansowania partii nie ma szans w walce z kandydatami z PO czy PiS. Tymczasem wybory wygrała – i wcześniejsze, i te ostatnie – z wielką przewagą. W działalności parlamentarnej nie przeszkodził jej nawet udar. Dzięki żmudnej rehabilitacji nauczyła się na nowo chodzić i mówić. Szybko wróciła do aktywności i znów ciężko pracuje na rzecz ludzi.

 

– Moją partią są ludzie, dla Nich pracuję. Jest jeszcze tyle do zrobienia, a tyle spraw jest w toku… - podsumowuje swój start w wyborach.

 

Publikacja opłacona przez KWW Lidia Staroń.Komentarze do artykułu

Olek

Ludzie jesteście chorzy z nienawiści! Pani Lidia jest dobrą kobietą, która pomaga ludziom. Na pewno ma mój głos.

Polak

Nie jesteś po stronie ludzi, tylko po stroni PiS-u, dałaś temu jasny dowód w obecnej kadencji!!! Już zapomniałaś???

Zdzysk

na tą panią nie głosować , ostatnio polubiła pis

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama