Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Letnicy zaskoczeni podwyżką opłat za śmieci – nawet 1068 zł za rok!


Letnicy korzystający z domków letniskowych w gminie Szczytno zapłacą więcej za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zmiana wysokości stawek, zatwierdzona przez Radę Gminy, wywołała mieszane reakcje wśród właścicieli nieruchomości rekreacyjnych.Decyzją Rady Gminy Szczytno, roczna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla domków letniskowych wynosi teraz 267 zł. To wzrost o 43 zł w porównaniu z poprzednią stawką.

 

Opłatę należy uiścić z góry, do 15 maja każdego roku.


Reklama

 

W przypadku nieruchomości, gdzie odpady nie są zbierane w sposób selektywny, opłata wzrosła do 1068 zł rocznie. Właściciele domków letniskowych muszą uregulować różnicę w opłacie, jeśli zapłacili już według starych stawek.

 

Reklama

- To dla nas spore zaskoczenie - mówi Janusz Karczewski, właściciel domku letniskowego w okolicach Szczytna. - Rozumiem konieczność dbania o środowisko, ale podwyżka jest znacząca, zwłaszcza dla emerytów takich jak ja.Komentarze do artykułu

Brusli

Kosic warszawiaczkow, holota po majowce zostawila pamiatki po lasach. W gminie jedwabno powinni placic 2 razy tyle za to, ze przez te wszystkie lata zostawiali smieci przy drogach albo podrzucali do lasow.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama