Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder


Nowym, zaktualizowanym Folderem Inwestycyjnym chwali się miejski ratusz. Stary jakiegoś szczególnego boomu gospodarczego nie sprowokował, może tym razem będzie lepiej. - Jestem pewny, że inwestor i miasto to duet, który ma szansę odnieść sukces i przynieść korzyści każdej ze stron – podkreśla burmistrz Krzysztof Mańkowski.Dwujęzyczny folder (w wersji polskiej i angielskiej) zawiera nie tylko informacje o terenach, na których można coś (i co) budować, ale też inne walory Szczytna, a nawet okolic (lotnisko w Szymanach). Napisano w nim m.in. o położeniu i strukturze gospodarczej miasta, jego dostępności komunikacyjnej, szkołach i profilach kształcenia, czy zwolnieniach i ulgach inwestycyjnych.


Reklama

 

Jako pierwsi nowym wydawnictwem obdarowani zostali potencjalni inwestorzy, bo milionerzy, właściciele kosztownych aut, którzy nawiedzili miasto podczas niedawnego Gran Turismo Polonia 2022.

ReklamaKomentarze do artykułu

kierowca

Pan Łachacz z niczym nie ma nic wspólnego. On nic nie ogarnia.

dr

Do Jan. Pan Łachacz z tym bublem nie ma nic wspólnego. Miasto zafundowało sobie Wydział Promocji . To chyba ich dzieło a inspiracja Pana Burmistrza. A przy okazji\' Panie Burmistrzu, co z tym \"tajemniczym inwestorem\"- kiedy go Pan ujawni.

obywatel

Ale chyba nie ten co jest przewodniczącym Rady?

Duch

Ludziska dajcie już spokój temu burmistrzowi,ewidentnie chłopina się nie nadaje do tej roli,i już nic sensownego nie wymyśli,dobry jest aby pogadać, popić ,ciężki żart walnąć i tyle,dajcie mu ludzie spokój,trzeba nowego pokolenia, młodego rzutkiego człowieka ot i wszystko, myślę że pan Łachacz byłby dobrym wyborem

Jan

Czy to kolejny nietrafiony pomysł Łachacza ? Już i tak miasto straciło przez niego 2 miliony złotych, które zostały wydane na projekt innopolice.

GM

Takie \"ulgi i zwolnienia\" oferuje prawie każde małe miasto w Polsce. Kolorowa ulotka nic tu nie da, potrzebni radni i burmistrz/wójt/starosta z kompetencjami i wiedzą, nie to, co teraz...

dr

To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama