Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Lekkoatletyczne sukcesy Juranda i Masurii

Kolejny kapitalny weekend mają za sobą szczycieńscy lekkoatleci. Mamy obecnie sytuację bez precedensu – podopieczni trenera Macieja Bukowieckiego są aktualnie najlepsi w kraju we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych – od U16 po U23.

W kategorii U16 najlepszy wynik w Polsce ma Kinga Jackowska (pchnięcie kulą 3 kg); w kategorii U18 - Julia Michałowska (pchnięcie kulą 3 kg oraz rzut dyskiem 1 kg); w kategorii U20 - Joanna Marszelewska (rzut dyskiem 1 kg); natomiast w kategorii U23 - Damian Rodziak (rzut dyskiem 2 kg).

Podobnie jak przed tygodniem, w ciągu zaledwie jednego weekendu, nasi lekkoatleci startowali w dwóch różnych miejscach w Polsce.

W sobotę, 13 maja na starcie w Warszawie pojawili się: Karol Kijewski, Kacper Ruciński, Joanna Marszelewska, Julia Michałowska, Damian Rodziak i Wojciech Marok. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskali Kijewski (rekord życiowy - 16.66, kula 6 kg: 3. miejsce w Polsce w kategorii U20, najlepszy wynik w swoim roczniku 2005), Kacper Ruciński (15.57, kula 7.26 kg; 4. wynik w Polsce w kategorii U23) oraz Joanna Marszelewska (13.59, kula 4 kg; 2. wynik w Polsce w kategorii U20).

Ponownie w Warszawie, lecz w niedzielę, 14 maja, na starcie stanęły panie w rywalizacji rzutu dyskiem. Spisały się wprost fenomenalnie. Joanna Marszelewska dwukrotnie poprawiła rekord życiowy i z wynikiem 43.76 objęła prowadzenie na listach krajowych U20. W jej ślady poszła młodsza koleżanka - Julia Michałowska, która również zwyciężyła i z wynikiem 38.03 objęła prowadzenie na listach krajowych U18.

Podczas lekkoatletycznego mityngu w Lubawie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa LZS w kategoriach U14 i U16. Nasz klub reprezentowała bardzo liczna grupa - aż 26 młodych lekkoatletów. Do Szczytna przyjechało aż 8 medali. Zwyciężyli: Kinga Jackowska, Eryk Kryszyłowicz, Aleks Sadowski (wszyscy pchnięcie kulą) oraz Antoni Artych (300 m przez płotki). Srebrne medale zdobyli: Blanka Karabela (wieloskok) oraz Adam Herman (skok w dal); natomiast brązowe medale wywalczyli: Antoni Strzemieczny (pchnięcie kulą) oraz Aleksander Szczepanek (skok w dal).

Mistrzostwa w Lubawie okazały się sukcesem także dla lekkoatletów z klubu LKS Masuria Jęcznik. 14-osobowa ekipa przywiozła cztery medale.

W biegu na 100 m (U14, U16) srebrny medal wywalczył Adrian Sędziński. Drugi, tym razem brązowy medal Sędzińskiego zawisł na jego szyi po biegu na dystansie 300 metrów. W biegu na 300 metrów przez płotki po srebro pobiegła Malwina Burdyńska. Skok w dal mężczyzn w kategorii U14, z brązowym medalem zakończył Kuba Berg.