Niedziela, 3 Marca
Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana -

Reklama


Reklama

Lekkoatletyczna rywalizacja uczniów. Ze sportem im do twarzy


W hali Wagnera w Szczytnie młodzi lekkoatleci rywalizowali w projekcie "Ze sportem nam do twarzy". W zawodach lekkoatletycznych szkół udział wzięło 120 osób. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie.Pierwsza edycja Międzyszkolnych Zawodów Sportowych odbyła się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz współfinansowaniu ze środków Powiatu Szczycieńskiego. W rywalizacji wzięły udział 12-osobowe zespoły, które reprezentowały szkoły podstawowe z powiatu szczycieńskiego. Zespoły były zróżnicowane wiekowo i składały się z uczniów klas IV – VI. Zawody poprowadził Paweł Januszewski, trzykrotny olimpijczyk, Mistrz Europy na dystansie 400 m przez płotki.

– Dzieci miały okazję poczuć się jak na Igrzyskach Olimpijskich. Przed oficjalnym otwarciem, jednoosobowa reprezentacja z każdej ze szkół przebiegła z oryginalną pochodnią z Londynu 2012 i zapaliła znicz. Zawody otworzyli i życzyli dobrej zabawy przedstawiciele samorządów i instytucji sportowych – relacjonuje Prezes Stowarzyszenia Sportowe Mazury, Anna Jesień.


Reklama

W ramach zawodów każda reprezentacja musiała zaliczyć 5 stacji sportowych. Skoki łączone, wyskok dosiężny, rzut piłką lekarską, bieg sprinterski wahadłowy, test refleksu oraz sztafeta na 12x 100 m - to konkurencje, które sprawdzały umiejętności i determinację uczestników. Rywalizacja odbywała się w formie zespołowej. Nie zabrakło także konkursu z pytaniami, zabaw czy części edukacyjnej, która przybliżyła olimpizm oraz dyscyplinę, jaką jest lekkoatletyka. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki, medale, dyplomy, a szkoły statuetki.

Organizatorami zawodów byli: Stowarzyszenie Sportowe Mazury, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 4 w Szczytnie oraz Miejski Ośrodek Sportu w Szczytnie.

 

Klasyfikacja końcowa:

Reklama

1. SP 6 w Szczytnie

2. SSP 4 w Szczytnie

2. SP w Rudce

3. SP w Wielbarku

4. SP w Orzynach

5. ZSP w Lipowcu

6. SP 2 w Szczytnie

7. SP w Wawrochach

8. SP w Pasymiu

9. SP w Łatanej Wielkiej

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama