Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Lech Dyblik w Szczytnie – niedziela, 26 czerwca


Lech Dyblik – znany polski aktor telewizyjny i teatralny, pieśniarz odwiedzi Szczytno. Przyjedzie do naszego miasta w niedzielę, 26 czerwca. Przyjął zaproszenie proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie księdza Andrzeja Adamczyka.Artysta pojawi się na każdej mszy świętej w kościele WNMP (godz. 7, 8:10, 10, 11:30, 13 oraz 18). Podzieli się swoim świadectwem nawrócenia oraz życia łaską.

 

Po ostatniej mszy świętej, około godz. 18:45 da swój recital. Wstęp wolny.

 

Lech Dyblik urodził się 30 sierpnia 1956 roku w Złocieńcu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Ukończył ją w 1981 roku a dyplom uzyskał dwa lata później. W listopadzie tego samego roku zadebiutował na deskach warszawskiego Teatru Narodowego. Występował tam do 1987 roku.


Reklama

 

Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku w filmie fabularnym "Noc poślubna w biały dzień" w reżyserii Jerzego Gruzy.

 

Sympatię widzów zyskał m.in. dzięki wyrazistym kreacjom głównie drugoplanowym w takich filmach jak: "Kroll", "Ogniem i mieczem", "Człowiek wózków", "Wtorek", "Zemsta" i "Wesele", czy też w serialach "Boża podszewka", "Sukces" i "Wiedźmin".

Reklama

 

Jego drugą pasją jest śpiewanie i granie na gitarze. W 2010 roku wydał płytę pt. "Bandycka dusza".Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama