Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Łączą siły, by ratować serce Gabrysi (zdjęcia)


Krzysztof Karwowski pływał w lodowatej wodzie. Ewa Bogusz, Jerzy Cimoszyński i Jarosław Matłach – biegali na nartach, Daniel Stachula dźwigał ciężary. Cel? Pomoc Gabrysi Bednarek. Właśnie ruszył akcja „Łączy nas sport - dla Gabrysi". Zapraszamy do udziału. Każdy może zostać bohaterem Gabrysi...Gdy dowiedziałem się o akcji, nie zastanawiałem się ani chwili, aby wziąć w niej udział – mówi Daniel Stachula. - Był to impuls. Pomaganie innym to potrzeba. To kolejna „szczytna akcja Szczytna” i doskonała okazja do niesienia pomocy innym poprzez działanie. Na czym polega? Zasady są proste. Trzeba wykonać jakiś wysiłek fizyczny, a potem wpłacić na konto akcji 30 złotych. Cel jest szlachetny, bo pomagamy naprawić małe serduszko Gabrysi. Gorąco wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji i trzymam kciuki za zdrowie dziewczynki.

 

Daniel Stachula.

 

Akcję „Łączy nas sport - dla Gabrysi" zainicjowali Jarosław Matłach - starosta szczycieński, Krzysztof Karwowski - prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Ewa Bogusz - dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie oraz Jerzy Cimoszyński, były dyrektor PCSTiR.

 

Krzysztof Karwowski - prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

 


Reklama

- Pierwszych sto osób, które wezmą udział w naszej akcji otrzymają też pamiątkowy medal – mówi Ewa Bogusz, dyrektor PCSTiR. - Wystarczy wpłacić minimum 30 zł na konto bankowe i do czego zachęcamy - wykonać aktywność fizyczną udokumentowaną zdjęciem np. ruszyć na spacer, grać w piłkę, wyjść na narty lub sanki itp., a następnie przesłać zdjęcie mailem. Organizatorami akcji są Powiat Szczycieński, Bank Spółdzielczy w Szczytnie i Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. Dodatkowe informacje pod nr tel. PCSTiR w Szczytnie: 89 624 86 15.

 

 

 

Ewa Bogusz, Jarosław Matłach i Jerzy Cimoszyński.

 

 

Gdzie wpłacić?

W dniach 18.01.2021 –18.04.2021 należy wpłacić min. 30 zł na konto bankowe nr: 92 8838 0005 2001 0010 0500 0001 Kod SWIFT: POLUPLPR, przelew zatytułować Dla Gabrysi oraz podać adres do wysyłki medalu bądź zadeklarować odbiór osobisty w biurze Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Jana Lipperta 10, Szczytno.

 

Jak otrzymać medal?

Pierwsze 100 osób, które wykona przelew, otrzyma pamiątkowy medal. Cała kwota zostanie przekazana na leczenie Gabrieli Bednarek. Czas wysyłki medalu do 30 dni.

Reklama

 

Zrób i prześlij zdjęcie

Dodatkowo organizator zachęca do wykonywania dowolnej aktywności sportowej, udokumentowanie jej i przesłanie na adres e-mail: sport@powiat.szczytno.pl

 

Pełna treść regulaminu: tu <<kliknij>

 

 

O Gabrysi

Gabrysia Bednarek urodziła się 27.08.2019 r. ze złożoną wadą serca HLHS (ma tylko pół serduszka). O tym, że ich dziecko jest chore, rodzice zostali poinformowani sporo przed narodzinami. - Dowiedzieliśmy się o polskim wybitnym zespole kardiochirurgów, profesorach: Edwardzie Malcu i Katarzynie Januszewskiej, którzy leczą tak ciężkie wady serca w Munster (klinika niemiecka) – wspomina mama dziewczynki. - Gabrysia przyszła na świat właśnie tam pod okiem najlepszych specjalistów, aby od razu mogli ją ratować. Nikt nie wiedział, w jakim stanie urodzi się nasze dziecko. Przeszła już trzy operacje: operacja Norwooda, Glena i nieplanowany banding. To nie koniec walki o życie naszej córeczki czeka ją jeszcze jedna operacja metodą Fontana. Taka operacja powinna odbyć się między 2 a 3 rokiem życia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama