Środa, 21 Luty
Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -

Reklama


Reklama

Ksiądz prałat Józef Drążek wciąż żywy w pamięci wiernych i duchownych


W czwartek, 2 lutego minęła 65. rocznica święceń kapłańskich śp. księdza prałata Józefa Drążka. Byłego proboszcza parafii WNMP w Szczytnie. O tej rocznicy pamiętali duchowni posługujący w tej parafii. O rocznicy przypomnieli na czwartkowej mszy. - Pamiętamy i dziękujemy – mówił z ambony ksiądz Daniel Bojarski.


  • Data:

Przypomnijmy. Ksiądz Józef zmarł 16 listopada 2020 roku. Miał 86 lat. Duchowny przez lata był dziekanem oraz proboszczem w największej szczycieńskiej parafii pw. WNMP w Szczytnie. Zmarł w szpitalu.

 

Urodził się w 1934 roku w Goczałkach. Potem przeniósł się do Olsztynka. Do Seminarium Duchownego w Olsztynie został przyjęty w 1953 roku, miał wówczas 19 lat. Święcenia kapłańskie przyjął 2 lutego 1958 roku. Święcił go ówczesny biskup Tomasz Wilczyński.


Reklama

 

Po święceniach, w 1958 roku, trafił najpierw do parafii Świętej Katarzyny w Braniewie, a potem posługiwał też w Młynarach i Tolkmicku. Był tam wikariuszem. W 1967 roku został proboszczem parafii w Świątkach. Potem trafił do Szczytna i był tu ponad 37 lat. Był najstarszym księdzem w naszym dekanacie.

ReklamaKomentarze do artykułu

Urszula Ślusarek

Jestem wdzięczna TRÓJCY ŚWIĘTEJ i MATCE BOŻEJ, że dano mi łaskę prawię 28 lat współpracować z Czcigodnym Śp. Księdzem Józefem Drążkiem. Darzył mnie ogromnym zaufaniem , powierzając mi klucze do Kościoła na czas dekoracji świątecznych , okazjonalnych, do ślubów par młodych oraz układania kompozycji kwiatowych . Dodatkowo tworzyłam dekoracje do Ołtarza na Święto Bożego Ciała. Ksiądz Dziekan był moim wieloletnim spowiednikiem. Śmiało powierzam Księdzu tajemnice mojego życia i problemy , na które otrzymywałam właściwe rady. Był pogodnym człowiekiem o łagodnym usposobieniu. Powierzał mi przepisywanie ksiąg kancelaryjnych. To był Ksiądz z poświęceniem do służby kapłańskiej.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama