Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Krzywonoga walczy z wieżą


Mieszkańcy nie chcą, by w okolicy została wybudowana wieża telefonii cyfrowej i oczekują od władz Pasymia, że na tę inwestycje nie pozwoli. - Inwestor wystąpił z wnioskiem o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla inwestycji celu publicznego, a my nie możemy takiej decyzji nie wydać – komentuje oczekiwania burmistrz Cezary Łachmański.Z uwag, jakie zgłaszają mieszkańcy Krzywonogi wynika, że – ich zdaniem – inwestor próbuje ominąć szereg procedur. Twierdzą, że parametry techniczne planowanej do budowy wieży są większe niż standardowe i że w takim przypadku inwestor musiałby przedstawić także operat środowiskowy. Aby tego uniknąć, w dokumentacji tych wygórowanych parametrów nie wskazuje.


Reklama

 

- To wszystko, oczywiście, będzie sprawdzane. Na wydanie decyzji mamy 65 dni, a wniosek o nią wpłynął niedawno – mówi burmistrz. - Wieża ma być usytuowana na działce prywatnej, co oznacza, że inwestor doszedł do porozumienia z jej właścicielem, a my nie mamy na to wpływu.

 

Obecnie pasymski samorząd koncentruje się na roli mediatora. Chce doprowadzić do spotkania mieszkańców z inwestorem po to, by obie strony rodzącego się konflikty bezpośrednio wyjaśniły sobie wszelkie wątpliwości.

Reklama

 

- Nie było to łatwe, ale chyba ostatecznie się uda. Wstępnie został ustalony termin tego spotkania na 21 lutego - dodaje burmistrz Łachmański.

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu. Komentarze do artykułu

Monika Gaj

Toczę batalię w sprawie wieży P4, która miałaby stanąć 80m od mojego domu. Wójt udaje, że oddali budowę. Jednakże wszystko zmierza w ku negatywnym rozwiązaniom. Potrzebuję kontaktu z doswiadczonymi, w tej kwestii, osobami.

Monika Gaj

Pomocy. W odległosci 80 m, od mojego nowego domu chcą postawić wieżę P4. Stracę oszczędnosci życia. Gdzie szukać pomocy?

Warmiak

Wieś Krzywonoga jest zlokalizowana w otulinie Rezerwatu Przyrody Jeziora Kośno przy terenach wpisanych do programu Natura 2000 więc na terenie wsi która ma jeziorka, bagna i tereny podmokłe zamieszkuje bardzo dużo ptaków. Zlokalizowanie masztu telefonii komórkowej na terenach lęgowych dzikiego ptactwa spowoduje niepowetowane straty środowiskowe dla czajki i innych gatunków bowiem oprócz zniszczenia terenów lęgowych przez maszt i potrzebną infrastrukturę ptaki będą w silnym polu elektromagnetycznym co w najlepszym przypadku może doprowadzić do utraty orientacji przestrzennej a w najgorszym rozbijanie się o maszt. Najkorzystniej dla dobrych relacji Burmistrz -Mieszkańcy Krzywonogi byłoby wstrzymanie decyzji o ustalenie warunków budowy masztu sieci Play do czasu, gdy badania jednoznacznie, ponad wszelką wątpliwość wykażą całkowite bezpieczeństwo proponowanej technologii, dziwi mnie fakt, że jeden z mieszkańców godzi się na to by 40 innych mieszkańców było w opozycji do jego \"wyboru\"

Mieszkaniec Krzywonogi

Maszt jest planowany na terenach lęgowych Czajki Zwyczajnej która jest pod ścisłą ochroną gatunkową i wymaga ochrony czynnej. Od 2015 roku IUCN klasyfikuje czajkę jako gatunek bliski zagrożenia (NT – Near Threatened). Liczebność czajki w Europie spada; według szacunków organizacji BirdLife International z 2015 roku, europejska populacja zmalała o 30–49% Proszę o organizacje ekologiczne wspierające ochronę ptaków o pomoc w proteście przeciwko tej lokalizacji

Mieszkaniec Krzywonogi

Maszt jest planowany na terenach lęgowych Czajki Zwyczajnej która jest pod ścisłą ochroną gatunkową i wymaga ochrony czynnej. Od 2015 roku IUCN klasyfikuje czajkę jako gatunek bliski zagrożenia (NT – Near Threatened). Liczebność czajki w Europie spada; według szacunków organizacji BirdLife International z 2015 roku, europejska populacja zmalała o 30–49% Proszę o organizacje ekologiczne wspierające ochronę ptaków o pomoc w proteście przeciwko tej lokalizacji

Świadoma

Przyszło nam żyć w kraju, gdzie interes jednego człowieka, jest brany ponad całą społeczność. Niech Szanowny Pan Burmistrz podjedzie z miernikiem promieniowania pod pierwszy lepszy maszt i zobaczy jak bardzo są przekroczone normy. Czemu żyjemy w czasach, gdzie zdrowy rozsądek i empatia jest widziana tak często jak śnieg tej zimy???

Allo allo

\"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama