Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Krzysztof Sawicki, dawny przewodniczący ponownie w radzie


Krzysztof Sawicki jest nowo wybranym radnym gminy Dźwierzuty. Mieszkańcy ponownie powierzyli mu mandat zaufania. Wystartował jako kandydat KWW Nasza Mała Ojczyzna Dźwierzuty, której kandydatem na wójta był zwycięzca wyborów Dariusz Tymiński.Jest satysfakcja z wygranej?

Tak. Jednak nie popadam w euforię, a nastawiam się na ciężką pracę. Startując w wyborach moim celem było działanie na rzecz rozwoju gminy. Widzę, ile rzeczy wymaga zmiany i poprawy. Znamy oczekiwania mieszkańców. Chciałbym podziękować mieszkańcom Jeleniowa i Grądów za to, że wzięli udział w wyborach.

 

Wystartował pan komitetu zwycięzcy wyborów na wójta, zarządzanie gminą powinno być spokojne?


Reklama

Mamy wspólne plany i cele. Teraz skupimy się na ich realizacji. Przede wszystkim musimy dokończyć rozpoczęte inwestycje, ale również rozwiązać szereg bolączek, które dotykają mieszkańców. Naszym celem jest przywrócenie funduszu sołeckiego, oddanie świetlic w zarząd sołtysów oraz zniesienie lub zmniejszenie opłat za korzystanie z infrastruktury przez mieszkańców.

 

Najważniejsze w zbliżającej się kadencji będzie...?

Reklama

Musimy pobudzić życie w małych miejscowościach, tak aby mieszkańcy mieli możliwość działania. Do tego potrzebne są środki finansowe, m.in. fundusz sołecki. Ważne jest, by mieszkańcy wszystkich miejscowości mieli możliwość takiego samego udziału w życiu gminy, chociażby poprzez przygotowywanie stoisk na dożynki.Komentarze do artykułu

Żaneta kalapyta

W naszej wsi pani sołtys sama wymieniła zamki żeby nie korzystać ze świetlicy

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama