Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Kryminalnym zatrzymali złodzieja kamer monitoringu


Do 7,5 roku pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mieszkańcowi gminy Jedwabno. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży kamer monitoringu, które zamontowane były na terenie jednej z działek letniskowych położonych w miejscowości Rekownica w gminie Jedwabno.Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę 600 złotych. Sprawca długo nie nacieszył się skradziony „łupem”. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez szczycieńskich kryminalnych i usłyszał zarzuty. Niebawem o dalszym jego losie zadecyduje sąd.


Reklama

 

Reklama

- 15 grudnia br. szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności – operacyjno rozpoznawczych ustalili sprawcę kradzieży kamer monitoringu, które zamontowane były na terenie jednej z działek letniskowych położonych w miejscowości Rekownica w gminie Jedwabno – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Do kradzieży doszło tego samego dnia około godz. 14:00, a kilka godzin później sprawca był już w „rękach” szczycieńskich kryminalnych. 47-letni mieszkaniec gminy Jedwabno został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Wskazał on również miejsce przechowywania skradzionego „łupu”, który został odzyskany.

 

Szczycieńscy śledczy w trakcie gromadzenia materiału dowodowego przeciwko 47-latkowi ustalili, że dopuścili się on tego czynu w przeciągu 5 lat po dobyciu kary pozbawienia wolności wcześniej będąc skazany prawomocnym wyrokiem sądu, za umyślne przestępstwo podobne. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama