Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Kryminalni zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzieże elektronarzędzi


Zarzut przywłaszczenia toporków, nożyc do żywopłotu, dalmierza laserowego oraz dwóch sztuk wkrętarek usłyszał 24-letni mieszkaniec Szczytna. Do kradzieży dochodziło w okresie od 21 czerwca do 28 lipca br. na terenie jednego z marketów budowlanych położonych na terenie miasta.Mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracowników sklepu wynosił z niego upatrzone elektronarzędzia. W toku prowadzonych czynności operacyjnych szczycieńscy kryminalni ustalili, że 24-latek ukradł więcej narzędzi niż pokrzywdzeni wskazali w zawiadomieniu. Mundurowi ustalili dane sprawcy kradzieży i dokonali jego zatrzymania. Odzyskali też część skradzionych przedmiotów. Teraz 24-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W minioną środę (28.07.2r.) do szczycieńskiej komendy zgłosił się przedstawiciel jednego z marketów budowlanych położonych na terenie miasta.

 


Reklama

- Pracownik oświadczył, że nieznany mu sprawca dokonał kradzieży elektronarzędzi -mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Szacowana wartość strat miała sięgać niespełna 500 złotych. Wtedy sprawca odpowiadałby za popełnienie wykroczenie, dotyczące kradzieży sklepowej. Sprawa jednak znacznie się skomplikowała, gdy kryminalni dotarli do nieuczciwego klienta. Okazało się, że 24-latek w okresie od 21 czerwca do 28 lipca br. systematycznie wchodził na teren sklepu skąd zabierał celem przywłaszczenia wypatrzone wcześniej przedmioty.

 

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalili, że dokonał on większej liczby kradzieży niż pracownicy myśleli. Jego „łupem” padły m. in. toporki, nożyce do żywopłotu dalmierz laserowy o raz wkrętarki o łącznej wartości ponad 1400 zł.

Reklama

 

24-letni mieszkaniec Szczytna został zatrzymany. Teraz nieuczciwy klient za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży reguluje Kodeks Karny. Zgodnie z definicją art. 278 k.k. –, kto w celu przywłaszczenia zabiera cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama