Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Kredyt hipoteczny – czy każdy może go dostać


Czasy są ciężkie, jednak (a może tym bardziej) wiele młodych osób wciąż poszukuje sposobu sfinansowania zakupu własnego mieszkania. Nie da się bowiem ukryć, że własne mieszkanie to nie tylko komfort, ale również inwestycja. Koszt wynajmu przekracza niekiedy wysokość raty ewentualnego kredytu, co również skłania młodych ludzi do zakupu własnego lokum. Nasuwa się jednak pytanie: czy każdy może dostać kredyt hipoteczny? Postaramy się na nie odpowiedzieć w poniższym artykule. Podpowiemy także, dlaczego warto korzystać z takich narzędzi, jak: porównywarka kredytów hipotecznych czy kalkulator kredytowy.



Porównywarka kredytów hipotecznych – by wybór był przemyślany

 

Dlaczego warto skorzystać z narzędzia, jakim jest porównywarka kredytów hipotecznych? Ponieważ kredyt hipoteczny jest poważnym zobowiązaniem (w zasadzie na większość życia) i dość dużym obciążeniem domowego budżetu. Decyzja o wyborze konkretnej oferty wymaga zatem dokonania skrupulatnej analizy wszystkich parametrów. Samodzielne gromadzenie takich danych, a potem dokładne ich analizowanie zabiera jednak dużo czasu. Porównywarka kredytów hipotecznych pozwala zaś porównać różne oferty banków, zestawione ze sobą w jednym miejscu. Takie zestawienie jest przejrzyste, czytelne i zawiera wszystkie najważniejsze informacje w przystępnej, skondensowanej formie. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia wybór lub – na początek – zorientowanie się w aktualnie obowiązujących na rynku finansowym ofertach.

 

Kredyt gotówkowy – kalkulator prawdę ci powie

 

Nie da się ukryć, że kluczową kwestią – tak w przypadku kredytu hipotecznego, jak i gotówkowego – jest historia kredytowa. Jak ją wypracować? Poza odpowiednimi zarobkami warto zadbać także o wiarygodność, którą poświadczą spłacane w terminie zobowiązania. Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy kalkulator pozwoli obliczyć wysokość raty, jak i całkowity koszt kredytu. Warto zatem skorzystać z ofert banków i instytucji na przykład przy zakupie jakiegoś sprzętu. Dokonywanie terminowych spłat pozwala bowiem wypracować wiarygodność kredytową. Nie chodzi tu oczywiście o zaciąganie wielkich zobowiązań. Wprost przeciwnie – przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny, lepiej pospłacać wszelkie dotychczasowe kredyty i pożyczki.

 

Kto może dostać kredyt hipoteczny?

 

Odpowiadając na zadane w temacie artykułu pytanie – nie każdy może taki kredyt otrzymać. Warunkiem koniecznym jest oczywiście posiadanie stałego źródła dochodu – najlepiej, gdy jest to umowa o pracę na czas nieokreślony. Wiele banków honoruje dziś jednak także umowy cywilno-prawne, analizując indywidualną sytuację klienta. Duże szanse mają młode małżeństwa, w których oboje małżonkowie posiadają stałą pracę. W momencie, gdy jedno z małżonków nie pracuje, lepiej rozważyć rozdzielność majątkową. Kredyt hipoteczny można zaciągnąć także z osobą postronną, na przykład wraz z rodzicem. Ważne też, by w momencie wnioskowania o kredyt hipoteczny nie posiadać aktywnych zobowiązań finansowych – wszelkie obciążenia budżetu mają bowiem wpływ na zdolność kredytową. Należy wspomnieć również o wymogu posiadania wkładu własnego.

 

Podsumowując – kredyt hipoteczny najłatwiej będzie uzyskać, kiedy wnioskodawca:

 •       ma stałe dochody na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony,

 •        ma dobrą historię kredytową, a w momencie wnioskowania nie posiada aktywnych zobowiązań,

 •        pozostaje w związku małżeńskim, w którym oboje małżonkowie pracują,

 •        ma wkład własny w wysokości około 20% wartości nieruchomości.

 

Należy jednak pamiętać, że każdy bank ma własne warunki kredytowania. Niektóre instytucje są bardziej elastyczne od innych. Jeżeli obecnie nie możesz sobie pozwolić na kredyt hipoteczny, to nic straconego! Pracuj nad polepszeniem swojej sytuacji finansowej, odkładaj pieniądze na wkład własny i składaj wnioski do różnych banków.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama