Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Kranówka będzie lepsza od mineralnej? Nowoczesna stacja uzdatniania wody powstaje w Szymanach (zdjęcia)


Mieszkańcy: Szyman, Nowin, Szymanek, Sasku Wielkiego i Małego oraz lotniska – łącznie ponad 1500 osób – już wkrótce nie będą musieli korzystać z butelkowanej wody mineralnej. - Jest to możliwe – śmieje się wójt Sławomir Wojciechowski. - Budujemy nowoczesną Stację Uzdatniania Wody, a wykonawcy mówią, że woda może być lepszej jakości niż ta z butelek – dodaje. W piątek uroczyście podpisano umowę.Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Szymanach ma kosztować 4,5 mln zł, z czego 3 mln zł gmina pozyskała z programu Polski Ład.

 

- SUW był kilkakrotnie modernizowany, ale ma ponad 40 lat – mówi wójt Wojciechowski. - Stąd decyzja o pobudowaniu nowej stacji. Wymieniona zostanie cała linia technologiczna, będzie też pogłębiona studnia. Wodę już czerpiemy z ponad 180 metrów. Wykonawcy mówią, że będzie to technologia, która sprawi, że woda, która popłynie z kranów mieszkańców, będzie lepszej jakości niż ta z butelki w sklepie.

 

Z takiej informacji już cieszą się mieszkańcy kilku wsi, którzy od lat zgłaszali gminnym urzędnikom, że woda w ich kranach budzi wiele zastrzeżeń.

 

- Często była nawet brudna – mówi Katarzyna Grudzińska, sołtys Nowin. - Mieszkańcy musieli posiłkować się filtrami, kupowaniem wody do picia ze sklepów. Dlatego bardzo cieszymy się z tej inwestycji – dodaje. - Mamy nadzieję, że będzie tak, jak mówią wykonawcy, że z naszych kranów popłynie krystaliczna i zdrowa woda – mówi z uśmiechem.


Reklama

 

Inwestycję realizuje firma 2MProjekt z Olsztyna. Od podpisania umowy, czyli od piątku, 21 kwietnia, ma 7 miesięcy na wykonanie prac.

 

Podczas uroczystego podposania umowy w świetlicy w Nowinach obecni byli między innymi posłanka Iwona Arent, radny sejmiku wojewódzkiego Henryk Żychowski oraz starosta szczycieński Jarosław Matłach.

 

- Nie są to przypadkowe osoby – mówi wójt. - Każda z nich pomogła nam w realizacji tego zadania. Bardzo im za to dziękuję.

 

Iwona Arent zwróciła uwagę na doskonałą współpracę z wójtem Wojciechowskim.

 

- Wie, gdzie zapukać i o co poprosić, zna doskonale potrzeby swoich mieszkańców – mówiła. - Widać, że w gminie Szczytno nie marnuje się żadna złotówka. Dlatego tak chętnie pomagam wójtowi w pozyskiwaniu rządowych pieniędzy. Oby jak najwięcej takich samorządowców miał nasz kraj.

Reklama

- Często była nawet brudna – mówi Katarzyna Grudzińska, sołtys Nowin. - Mieszkańcy musieli posiłkować się filtrami, kupowaniem wody do picia ze sklepów. Dlatego bardzo cieszymy się z tej inwestycji – dodaje. - Mamy nadzieję, że będzie tak, jak mówią wykonawcy, że z naszych kranów popłynie krystaliczna i zdrowa woda – mówi z uśmiechem.Komentarze do artykułu

Zdzysk

A co z Kamionkiem kiedy skończy się ta modernizacja i niskie ciśnienie wody

Jan

Chyba się jakieś wybory zbliżają, bo gdzie tylko błysk fleszy tam Żuchowskiego nie zabraknie.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama