Czwartek, 25 Lipiec
Imieniny: jakuba, Krzysztofa, Walentyny -

Reklama


Reklama

Koszty przebudowy dróg lokalnych w gminie Szczytno wzrosły dwukrotnie


W gminie Szczytno koszt przebudowy prawie 5 kilometrów dróg lokalnych wzrósł aż dwukrotnie. Pierwotnie budżet samorządowy przewidywał wydatki na ten cel w wysokości 4,2 mln zł, jednak najkorzystniejsza oferta przetargowa wyniosła aż 8,3 mln zł.– Najkorzystniejsza oferta przetargowa to aż 8,3 mln zł – poinformował wójt Sławomir Wojciechowski. – Do przebudowy mamy trzy odcinki w Nowym Gizewie, trzy odcinki w Lipowej Górze Wschodniej oraz po jednym odcinku w Lipowej Górze Zachodniej i Romanach. Łącznie to około 5 kilometrów.

 

Przetarg wygrały dwie firmy, a mimo znaczącego wzrostu kosztów, gmina zdecydowała się dołożyć brakującą kwotę. Wójt wyjaśnił, że gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 mln zł na to zadanie i nie chciała stracić tej kwoty.


Reklama

 

– Dostaliśmy na to zadanie dofinansowanie w wysokości 4 mln zł i szkoda byłoby je stracić. Inwestycja z 50-procentowym dofinansowaniem to jeszcze dobra inwestycja – dodał wójt Sławomir Wojciechowski z uśmiechem.

 

Prace nad przebudową dróg mają zostać zakończone jeszcze w tym roku. Na większości odcinków pojawi się asfalt, natomiast polbruk zostanie położony na dwóch odcinkach: w Nowym Gizewie (przedłużenie drogi przy kortach – 900 metrów) oraz w Lipowej Górze Wschodniej (1 km).

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama