Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Koronawirus będzie bardziej „tajny”?


Rząd odciął mieszkańców od lokalnych danych dotyczących liczby zachorowań i zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2. Nie będą one już publikowane ani na stronach powiatowych, ani profilach społecznościowych urzędów wojewódzkich, czy sanepidu. Mają pojawiać się wyłącznie na stronie Ministerstw Zdrowia.


  • Data:

- Uprzejmie informuję, iż od dziś (wtorek, 24 listopada) zmienia się sposób raportowania danych dotyczących covid-19 – otrzymaliśmy oficjalnego maila od Krzysztofa Guzka, rzecznika prasowego wojewody warmińsko-mazurskiego. - Będzie on w pełni oparty o elektroniczny system EWP. Szczegółowe dane będą publikowane w jednym miejscu, na dedykowanej stronie internetowej (więcej informacji wkrótce), z podziałem na powiaty, a nie jak dotychczas na profilu społecznościowym Urzędu Wojewódzkiego.


Reklama

 

Zmiany potwierdził nam też Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie.

 

Jak będzie wyglądało to raportowanie, tego we wtorek nikt nie był nam w stanie powiedzieć. Jeśli strona z danymi ruszy na pewno poinformujemy o tym Czytelników „Tygodnika Szczytno”.

Reklama

 

Póki co działa jedynie strona, która pokazuje dane dla województw: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2Komentarze do artykułu

X

Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

Śmieszek

Śmieszne do imentu. I co z tego, ze zamieściliście ostatni post? A co z poprzednimi, które - niczym koronawirus w statystykach - zostały przez TS utajnione? Jednym z nich był tekst :\" koronowairus zejdzie do podziemia\". Innym był komentarz o tym, ze miejscowa gazeta czyści wypowiedzi, które - nie wiadomo - albo i wiadomo - komu przeszkadzają. No ale taki jest przywilej czwartej władzy czwartej klasy.

Śmieszek

A jedna cenzura prowincjonalna - jak się TS obraża za \"prowincję\" - to tylko potwierdza, że jest prowincjonalnym pisemkiem, oszczędnie gospodarującym swoimi łamami. Ale niech się TS nie cieszy - nie zamierzam przestać tropić nonsensów - także tzw. czwartej władzy.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama