Niedziela, 24 Wrzesień
Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -

Reklama


Reklama

Komitet Obrony Praw Mieszkańców Odrodzenie informuje


Napisali do nas: Jako Komitet Obrony Praw Mieszkańców Odrodzenie chcielibyśmy przedstawić społeczności Spółdzielni Mieszkaniowej Odrodzenie podsumowanie naszych działań i wnioski, jakie płyną z naszej dotychczasowej pracy. Przypominamy, że Komitet powstał przede wszystkim ze względu na drastyczne podwyżki opłat za ogrzewanie. W związku z powyższym, w ostatnim czasie złożyliśmy szereg pism do Zarządu Spółdzielni z prośbą o wyjaśnienie rosnących stawek za centralne ogrzewanie (c.o.) oraz podgrzanie zimnej wody (p.z.w.). Ponadto, nawiązaliśmy dialog z Zarządem w sprawie funkcjonowania innych obszarów działalności Spółdzielni.Od Zarządu SM otrzymaliśmy odpowiedzi, które częściowo zaspokoiły nasze pytania i prośby. Najważniejszą informacją, którą chcielibyśmy przekazać społeczności Spółdzielni Mieszkaniowej Odrodzenie, jest decyzja Zarządu o obniżeniu mocy zamówionej o 20%. Zarząd SM podjął również decyzję o ogłoszeniu przetargu na wykonanie profesjonalnej ekspertyzy dotyczącej analizy mocy zamówionej energii cieplnej przez zasoby Spółdzielni.

 

Zmniejszenie mocy zamówionej ma istotny wpływ na finanse Spółdzielni Mieszkaniowej. Jeżeli wniosek zostanie złożony do Spółki Veolia do 30 września, nowa moc zamówiona zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku. Przewidywane zmniejszenie tej mocy przyniesie oszczędności dla Spółdzielni Mieszkaniowej Odrodzenie wynoszące powyżej 400 tysięcy złotych (według obecnych stawek). W związku z tym Spółdzielnia będzie musiała dostosować stawki zaliczek za wspomniane media do nowych realiów, co z kolei może wpłynąć na ich obniżenie.

 

Dodatkowo, informujemy, że dla osób zainteresowanych płaceniem niższych zaliczek za zużycie ciepłej wody (obecnie wynoszących 1,5 m3/os.), istnieje możliwość ustalenia indywidualnej wysokości zaliczek, wyliczanej na podstawie faktycznego zużycia ciepłej wody.


Reklama

 

Pragniemy także przekazać ważne informacje dotyczące nadchodzącego Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Odrodzenie, które odbędzie się w dniach 20 i 21 czerwca. Uprawnienie do aktywnego udziału mają wyłącznie członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej Odrodzenie. Osoby niebędące członkami Spółdzielni mogą uczestniczyć w zgromadzeniu, jednak nie mają prawa głosu.

 

Warto zaznaczyć, że każdy główny właściciel mieszkania automatycznie staje się członkiem Spółdzielni. Natomiast współwłaściciele muszą złożyć deklarację oraz pismo z prośbą o przyjęcie do grona członków Spółdzielni. Członek Spółdzielni ma możliwość wysłania pełnomocnika (męża, żony, znajomego itp.) z upoważnieniem pisemnym, który może głosować w jego imieniu.

 

Pragniemy również poinformować, że członkowie mają prawo zgłaszania swoich projektów uchwał do dnia 5 czerwca. Projekty uchwał zgłaszane przez członków Spółdzielni muszą być poparte przez co najmniej 10 członków.

Reklama

 

Dodatkowo, do dnia 5 czerwca istnieje możliwość zgłaszania kandydatów na członków Rady Nadzorczej. Prawo do kandydowania przysługuje każdemu członkowi Spółdzielni i musi być poparte przez co najmniej 10 członków Spółdzielni. Chcielibyśmy również poinformować, że Komitet Obrony Praw Mieszkańców wystawi swoich kandydatów do Rady Nadzorczej.

 

Zachęcamy wszystkich członków Spółdzielni Mieszkaniowej Odrodzenie do aktywnego udziału w Walnym Zgromadzeniu oraz zgłaszania swoich inicjatyw i kandydatur. Naszym celem jest reprezentowanie interesów mieszkańców i budowanie lepszej przyszłości naszej Spółdzielni.

 

Komitet Obrony Praw Mieszkańców OdrodzenieKomentarze do artykułu

Arek

Ło mój Boże co za oszołomy na tej fotce...kto ich wybrał? Pewnie teraz już koszą hajsy za bycie w radzie i to najważniejsze haha

Andrzej

Podwyżkę to chyba dała Veolia dla wszystkich, na wszystkich zarabia , a społdzielnie i wspolnoty to liczą sobie zaliczki według swoich wewnętrznych zasad jedni więcej nadpłacają inni płacą bliżej kosztów rzeczywistych żeby zapłacić za te drogie ciepło , a według prawa przy rozliczeniu z członkami muszą ci zwrócic nie wykożystana zaliczkę tak że pretenseje do Veoli i do RZĄDU ze dał furtkę na bandyckie podywżki dla takich firm ja veolia URE klepneło, PAn płaci pani płaci .... wincej pakietów klimatycznych wincej!!!! także ten komitet chyba nie puści Veoli i rządu z torbami.

znowu cenzura, zapytam raz jeszcze - Mieszkańcy dostali maksymalną 40%ową podwyżkę, co Komitet Obrony Praw Mieszkańców osiągnął?...o ile procent, ta bandycka podwyżka będzie zmniejszona? Bo z tego pustego słowotoku wynika, że Komitet nie wskórał kompletnie nic.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama