Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Kolizje, wypadki, pijani kierowcy... pierwsze mandaty z nowymi stawkami


Wciąż niebezpiecznie na drogach naszego powiatu. Służby w ciągu kilku ostatnich dni pracowały na miejscu kilkunastu zdarzeń drogowych. W czwartek nowych, bardzo wysokich stawkach mandatów, przekonał się na własnej skórze 19-latek z gminy Wielbark. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1600 zł.W środę (05.01.2022 r.) policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie pracowali na miejscu wypadku do jakiego doszło w Szczytnie. Na jednej z ulic kierująca pojazdem osobowym marki Honda nie ustąpiła pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrąciła 86-letnią kobietę.

 

- Piesza została przewieziona do szpitala – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - 39- latka, która kierowała pojazdem osobowym była trzeźwa. Prowadzone są dalsze czynności ustalające wszelkie okoliczności tego zdarzenia

 

 

W czwartek (06.01.2022 r.) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego marki Opel na trasie Siódmak-Nowiny. Zdarzenie to zgłosił inny kierujący, który widział jak nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd wpadł w poślizg i dachował.


Reklama

 

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 19-letni kierujący mieszkaniec gminy Wielbark nie zachował należytej ostrożności do warunków panujących na drodze. Konsekwencją tego było dachowanie pojazdu i zjazd do przydrożnego rowu.

 

- Kierujący był trzeźwy – mówi sierżant Manelska. - Podróżowało z nim dwóch pasażerów. Nikt nie wymagał dalszej hospitalizacji, jednak w związku ze spowodowanym zagrożeniem w ruchu drogowym na kierującego nałożono mandat karny w wysokości 1600 złotych.

 

 

Brakiem rozwagi wykazał się również 28-letni mieszkaniec Szczytna, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta. Mężczyzna podróżował pojazdem osobowym marki VW. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. W swoim organizmie miał pół promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Reklama

 

Policjanci ruchu drogowego apelują o zdjęcie „nogi z gazu” i zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drogach. Jedźmy wolniej i ostrożniej oraz w stanie bezwzględnej trzeźwości. Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych spowodowanych jest głównie niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków panujących na drodze.Komentarze do artykułu

Kierowca

Niech gminy zaczną w końcu odśnieżać drogi. Trasa jedwabno- wielbark to droga śmierci. Jadą 30 na godzinę walczy się o życie. Wystarczy się przejechać żeby zobaczyć ile osób już wylądowało na poboczu.

Janusze za biurkami.

A może , to drogowcy nie dostosowali dróg do panujących warunków pogodowych.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama