Sobota, 30 Wrzesień
Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała -

Reklama


Reklama

Kolizje, wypadki, pijani kierowcy... pierwsze mandaty z nowymi stawkami


Wciąż niebezpiecznie na drogach naszego powiatu. Służby w ciągu kilku ostatnich dni pracowały na miejscu kilkunastu zdarzeń drogowych. W czwartek nowych, bardzo wysokich stawkach mandatów, przekonał się na własnej skórze 19-latek z gminy Wielbark. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1600 zł.


 • Data:

W środę (05.01.2022 r.) policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie pracowali na miejscu wypadku do jakiego doszło w Szczytnie. Na jednej z ulic kierująca pojazdem osobowym marki Honda nie ustąpiła pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrąciła 86-letnią kobietę.

 

- Piesza została przewieziona do szpitala – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - 39- latka, która kierowała pojazdem osobowym była trzeźwa. Prowadzone są dalsze czynności ustalające wszelkie okoliczności tego zdarzenia

 

 

W czwartek (06.01.2022 r.) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego marki Opel na trasie Siódmak-Nowiny. Zdarzenie to zgłosił inny kierujący, który widział jak nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd wpadł w poślizg i dachował.


Reklama

 

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 19-letni kierujący mieszkaniec gminy Wielbark nie zachował należytej ostrożności do warunków panujących na drodze. Konsekwencją tego było dachowanie pojazdu i zjazd do przydrożnego rowu.

 

- Kierujący był trzeźwy – mówi sierżant Manelska. - Podróżowało z nim dwóch pasażerów. Nikt nie wymagał dalszej hospitalizacji, jednak w związku ze spowodowanym zagrożeniem w ruchu drogowym na kierującego nałożono mandat karny w wysokości 1600 złotych.

 

 

Brakiem rozwagi wykazał się również 28-letni mieszkaniec Szczytna, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta. Mężczyzna podróżował pojazdem osobowym marki VW. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. W swoim organizmie miał pół promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Reklama

 

Policjanci ruchu drogowego apelują o zdjęcie „nogi z gazu” i zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drogach. Jedźmy wolniej i ostrożniej oraz w stanie bezwzględnej trzeźwości. Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych spowodowanych jest głównie niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków panujących na drodze.Komentarze do artykułu

Kierowca

Niech gminy zaczną w końcu odśnieżać drogi. Trasa jedwabno- wielbark to droga śmierci. Jadą 30 na godzinę walczy się o życie. Wystarczy się przejechać żeby zobaczyć ile osób już wylądowało na poboczu.

Janusze za biurkami.

A może , to drogowcy nie dostosowali dróg do panujących warunków pogodowych.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • W drodze do marzeń. Przyszła mieszkanka Rudki walczy o sukces na Mistrzostwach Europy we Fryzjerstwie
  Żenujące. Pani fryzjerka buduje się w Rudce a wiadomo że trzeba mieć pieniądze aby kupić tam działkę....mąż jedzie do Holandii i za jedną tygodniówkę może bez problemu swoje małżonce wysłać 500 euro na bilet do Finlandii... każdy z nas ma marzenia i spełnia je nie licząc na zrzutki czy składki...czy Pani fryzjerka będzie potem dającym jej swoje pieniądze robiła fryzury za darmo? W Szczytnie ludzie składają się na chore dzieci ,pieką ciasta i dają je na licytację a tu kobieta w siłę wieku ,mąż w sile wieku ,oboje mają fach w ręku i proszą o datki? Pani fryzjerka za jeden zabieg na włosach może skasować 400 zł i kobiety które chodzą po salonach fryzjerskich na zabiegi laminacji,saunę czy inne podobne tyle płacą... niektórzy ,a nawet sporo ma marzenie żeby starczyło im na życie od 1-go do 1-go....

  Iga


  2023-09-28 20:19:36
 • Były dziennikarz TVP: idźcie na wybory! Rozmowa z Maciejem Wróblem
  To tzw ślizgacze już wszędzie był.

  Artur Ansjon


  2023-09-28 17:46:40
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Marian, przyszła jesień czas na wykopki. Przestań zajmować się sprawami o których nie masz pojęcia. Środki z dofinansowania biorą się z programów jakie są dostępne, a więc jeżeli jest program na remont czy modernizację to nie wybudujesz z nich nowego budynku. Można nie brać pieniędzy na remont i czekać tak jak proponujesz na programy związane z budową nowych budynków i to nie mieszkalnych ale takich programów chyba nawet nie było więc nie byłoby nigdy budynku dla seniorów. Bierze się to co można, a to co by się chciało nie zawsze jest dostępne. Przypominam że część bezradnych radnych niedawno chciało remontować ten obiekt ze swoich tzn. miejskich funduszy. Dobrze że do tego nie doszło.

  ja


  2023-09-28 07:16:28
 • Wojenka o działki nad Marksobami
  Najpiękniejsze jest to, że \"Letnicy\" sami wykupili działki (w Marksewie) w taki sposób, że do jeziora tam praktycznie nie dojdziesz, a protestują, że sprzedaż jednej \"małej\" działeczki \"zabierze\" dostęp do jeziora - dla mnie czysta hipokryzja (w myśl zasady \"ja mam, a Tobie nie dam\" - patrz nie pozwolę, buhahahaha) Skądinąd Pan Wójt musi mieć środki na inwestycje, więc ... sprzedaje nieruchomości. Co w tym dziwnego? ... No fakt, dziwne jest jednak to, że w miejscu gdzie leży \"kość niezgody\" nie sprzedano działki już jakieś 40 lat. No, a jeszcze ciekawsze jest to, że np. do innej wioski wodociąg doprowadzony był np. za środki \"pozyskane w ramach programu\" i dofinansowanie było np. 90%\", a w Marksewie woda jest/będzie za środki \"samej wioski\" (tu nie trzeba się wysilić, żeby podanie napisać, coby dostać dofinansowanie, itp., tu można zwyczajnie sprzedać, patrz dofinansowanie 0,00%, buahahahahaha) - czysta ekonomia, buahahahaha. Swoją drogą prawie 500 zł za metr kwadratowy to prawie jak na Manhattanie. Kończąc, trzeba powiedzieć jasno, chcieliście mieć wodę w Marksewie, to macie wodę, ale do \"wody\" nie dojdziecie.

  Wyborca z wyboru


  2023-09-28 04:46:40
 • „Bitwa o remizy” – rząd sfinansuje modernizację remiz strażackich. Najważniejsze kryterium? Frekwencja w nadchodzących wyborach
  I tak wam rozdawnictwo naszych pieniędzy, podła zmino nic nie pomoże, mamy was już serdecznie dosyć!!!!!

  Polak


  2023-09-27 19:02:36
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  To może Burmistrz Mańkowski pochwali się co konkretnie robił aby pozyskać środki? Ten człowiek tylko dużo gada a nic nie robi. Szkoda tylko że seniorzy jak pokazuje doświadczenie są tak łatwowierni i wierzą jemu oraz tym dziwnym radnym. Kolejna fatalna decyzja tego całego grona. Zamiast postawić od podstaw nowy parterowy budyneczek dla seniorów i innych organizacji będą klecić starą ruderę!!! Czy nikt w tym mieście nie potrafi logicznie myśleć!!! Tragedia!

  marian


  2023-09-27 13:53:49
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Ale sukces straży Rybackiej że aż trzeba w prasie się tym pochwalić. Dziadka \"wielkiego przestępcę\" na rybach dorwali, który kilka rybek na obiad chciał złowić gdyż mizerna emerytura nażycie nie wystarczała. Wnioskuję by do prezydenta o ordery wystąpić!!!

  emryt


  2023-09-27 12:36:06
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Bandziora nie mogą złapać , ale dziadka z wędką to proszę bardzo aż artykuł powstał

  Ona


  2023-09-27 12:35:03
 • Przełomowa chwila dla seniorów w Szczytnie. Budynek przy ul. Pułaskiego 10 w nowym świetle! 2 mln zł na kapitalny remont już w drodze!
  Ucieszyła mnie bardzo ta wiadomość że może wreszcie coś się ruszy w tym zakresie. Jednocześnie dziwi mnie że mimo tylu prub pozyskania środków na w/w remont, nigdy nie było pieniędzy. Raptem przed samymi wyborami kasa się znalazła i to w pokaźnej kwocie (kiełbasa wyborcza), to może niech wybory będą co roku. Dziwny jest ten świat, jak śpiewał Czesław Niemen. Pozdrawiam.

  senior


  2023-09-27 10:46:14
 • Kłusownik z gminy Dźwierzuty ujęty przez funkcjonariuszy Straży Rybackiej
  Zuchy! Dziadka złapać to jest sztuka...

  wolf


  2023-09-27 08:33:51

Reklama