Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Kolizje, wypadki, pijani kierowcy... pierwsze mandaty z nowymi stawkami


Wciąż niebezpiecznie na drogach naszego powiatu. Służby w ciągu kilku ostatnich dni pracowały na miejscu kilkunastu zdarzeń drogowych. W czwartek nowych, bardzo wysokich stawkach mandatów, przekonał się na własnej skórze 19-latek z gminy Wielbark. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1600 zł.


  • Data:

W środę (05.01.2022 r.) policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Szczytnie pracowali na miejscu wypadku do jakiego doszło w Szczytnie. Na jednej z ulic kierująca pojazdem osobowym marki Honda nie ustąpiła pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrąciła 86-letnią kobietę.

 

- Piesza została przewieziona do szpitala – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - 39- latka, która kierowała pojazdem osobowym była trzeźwa. Prowadzone są dalsze czynności ustalające wszelkie okoliczności tego zdarzenia

 

 

W czwartek (06.01.2022 r.) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego marki Opel na trasie Siódmak-Nowiny. Zdarzenie to zgłosił inny kierujący, który widział jak nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd wpadł w poślizg i dachował.


Reklama

 

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 19-letni kierujący mieszkaniec gminy Wielbark nie zachował należytej ostrożności do warunków panujących na drodze. Konsekwencją tego było dachowanie pojazdu i zjazd do przydrożnego rowu.

 

- Kierujący był trzeźwy – mówi sierżant Manelska. - Podróżowało z nim dwóch pasażerów. Nikt nie wymagał dalszej hospitalizacji, jednak w związku ze spowodowanym zagrożeniem w ruchu drogowym na kierującego nałożono mandat karny w wysokości 1600 złotych.

 

 

Brakiem rozwagi wykazał się również 28-letni mieszkaniec Szczytna, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie miasta. Mężczyzna podróżował pojazdem osobowym marki VW. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. W swoim organizmie miał pół promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Reklama

 

Policjanci ruchu drogowego apelują o zdjęcie „nogi z gazu” i zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drogach. Jedźmy wolniej i ostrożniej oraz w stanie bezwzględnej trzeźwości. Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych spowodowanych jest głównie niedostosowaniem prędkości do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków panujących na drodze.Komentarze do artykułu

Kierowca

Niech gminy zaczną w końcu odśnieżać drogi. Trasa jedwabno- wielbark to droga śmierci. Jadą 30 na godzinę walczy się o życie. Wystarczy się przejechać żeby zobaczyć ile osób już wylądowało na poboczu.

Janusze za biurkami.

A może , to drogowcy nie dostosowali dróg do panujących warunków pogodowych.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama