Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

Kolejna przymiarka do amfiteatru


W przyszłorocznym budżecie miasta mają znaleźć się środki na opracowanie koncepcji budowy amfiteatru w Szczytnie. Na ostatniej komisji rozwoju gospodarczego sprawą zainteresował się radny Rafał Kiersikowski, który dopytywał burmistrza, gdzie taki obiekt miałby stanąć.- Pierwotnie chcieliśmy amfiteatr usytuować w ruinach zamku, ale niestety na to nie zgodził się konserwator zabytków – wyjaśnia Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Teraz dostaliśmy jednak od niego zielone światło, aby amfiteatr wkomponować w naturalną skarpę tuż przy kładce prowadzącej do zamku. Taka jest propozycja. Będziemy chcieli zrobić koncepcję i dokumentację, aby zobaczyć, jak będzie mogło to wyglądać.

 


Reklama

Szczycieński amfiteatr miałby pomieścić do 500 osób, ale w miarę potrzeb zamknięta mogłaby być ulica Klenczona, na której można byłoby dostawić dodatkowe trybuny i zwiększyć pojemność amfiteatru. Scena byłaby zadaszona.

Reklama

 

Radny Rafał Kiersikowski zasugerował, by scenę zrobić na zasadzie mostu zwodzonego.

 

- Byłby to naturalny podest, który można byłoby wykorzystywać do różnych inscenizacji związanych z zamkiem, Krzyżakami, legendami naszego miasta – przekonywał.

 

- Przekażę to pani naczelnik Hrybek i być może uda się zorganizować spotkanie z projektantami, gdzie radni będą mogli przedstawić im swoje pomysły – podsumował Mańkowski.Komentarze do artykułu

Rafał

Bardzo dobry pomysł, od dawna mówiłem że skoro nie stać nas na prawdziwy duży amfiteatr, to w fosie moglby powstac mniejszy, na początek. Dobrze wykorzystany, tutaj oczywiście ukłony do MDK, jeśli chodzi o repertuar (standup, kabarety i inne), pokazałby nam czy jest sens myslec o większym.

Krajan

Pan Kiersikowski niech sobie ogródek urządza - a nie miejskie tereny. Jest mało wykształcony, lecz zadziorny - bo mu się wydaje wszelako, że wszystko wie. Robi szum tylko po to, aby o nim pisano i mówiono. A w ogóle kto to jest. Nigdzie nie doczytałem się, jakie ma wykształcenie, z jakimi ocenami. Tylko tyle, że pracuje w starostwie. Niby podwiązany do PSL ale robi jak PIS. Bierze kasę za nic w radzie miasta, robi ferment, a tak w zasadzie to jakie ma osiągnięcia zawodowe? Jest po prostu nieudacznym fircykiem w zalotach do kolejnych konfitur. Chociaż należałby się komiśniak ze względu na dobrze zrobione zęby.

Do Grzegorz

Ale Ty muuundry jesteś !

Grzegorz

Pan Kiersikowski to powinien Olsztynem i jego rozwojem się interesować gdyż tam ma najwięcej rodziny.

Zośka Duda

Amfiteatr powinien być za miastem, może za Kamionkiem w stronę jeziora, ale nigdy w centrum.

Mieszkaniec

Nie róbcie żartów ! Zobaczcie jak to wygląda, chociażby w Olecku...

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama