Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Kocie łby zastąpi kostka


Po wielu miesiącach negocjacji i rozmów z konserwatorem zabytków samorządowcy ze Szczytna dostali zgodę na modernizację traktu dla zwiedzających zamkowe ruiny. Będzie on bardziej dostosowany do osób niepełnosprawnych.- Cześć ścieżki o szerokości około 1,5 metra zostanie ułożona z kamieni ciętych, co sprawi, że będzie ona równa i ułatwi poruszanie się po zamku osobom na wózkach, starszym, o kulach czy chociażby mamom z wózkami – wyjaśnia Piotr Paszkiewicz, naczelnik w Urzędzie Miejskim w Szczytnie.

 

Prace już ruszyły. Mają zakończyć się do końca roku. Zamek Krzyżacki w Szczytnie cieszy się ogromną popularnością. Odwiedziło go już ponad 100 tysięcy osób.


Reklama

 

Reklama

- Nasze działania to reakcja na potrzeby zwiedzających, przeanalizowaliśmy pierwszy sezon – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Choć dodam, że cała inwestycja została wybudowana zgodnie z obowiązującym prawem i udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Staramy się jednak słuchać potrzeb zwiedzających i mieszkańców, stąd decyzja o negocjacjach z konserwatorem, aby jeszcze bardziej zwiększyć dostępność tego obiektu. Konserwator zgodził się na kamień cięty. Bardzo się cieszę, że udało nam się wypracować kompromis, na którym zyskają osoby niepełnosprawne i osoby starsze, którym rzeczywiście ciężko było chodzić po nierównych kamieniach.

 

Dzięki zgodzie konserwatora nowy ciąg powstanie od kładki niemal przez całą trasę, którą zwykle pokonują zwiedzający.Komentarze do artykułu

śmiechu warte

parodia

raczej

Kolejne pieniądze w ruiny :-)

Andrzej

Kolejne pieniądze w błoto

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama