Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

Kobiety jak... rakiety


Mnóstwo energii potrzebują rakiety kosmiczne, by oderwać się od Ziemi. Może nieco mniej, ale też dużo tej energii potrzeba, by zgłębiać tajniki... używania rakiety. Mowa o paniach, które zdecydowały się poświęcić tej dziedzinie sportu i szlifują swoje umiejętności w szkółce, prowadzonej przez Tenis Club Szczytno.- Aktualnie w zajęciach uczestniczy siedem kobiet, ale już dwie kolejne zapowiedziały, że dołączą od początku nowego roku – mówi trener i prezes Witold Mocarski. - Uruchomiliśmy ten kurs właśnie z myślą o płci pięknej, bo... jakby to powiedzieć... kobiety na korcie wyglądają najpiękniej. Poza tym w ten sposób realizujemy cele Tenis Club Szczytno, w tym popularyzację tenisa ziemnego w powiecie szczycieńskim.

 

Tenisowe zajęcia odbywają się w sali należącej do ZS 1. Wcześniej ćwiczono w sali SP 6, ale tenisistów „przegonił” stamtąd trwający remont.


Reklama

 

- Korzystanie z sali w ZS 1, niestety, kosztuje, więc panie z własnej kieszeni składają się na te opłaty. Ale najważniejsze jest to, że naprawdę bardzo ciężko i wytrwale trenują – podkreśla Mocarski. - Ich zaangażowanie jest tak duże, że sam czuję się zmuszony też do większego wysiłku i rzetelnego przygotowania się do każdych zajęć. W treningach wspiera mnie czasem Krzysztof Pasiak, więc we dwóch jakoś sobie dajemy radę z tą kobiecą energią.

 

Szczycieńscy tenisiści, których sukcesywnie przybywa, liczą na to, że doczekają się budowy miejskich kortów na stadionie przy ulicy Śląskiej.

Reklama

 

- A gdy (jeśli) powstaną, to deklarujemy, że będziemy w zakresie tenisa nieodpłatnie szkolić dzieci i młodzież z okolicznych szkół – zapewnia Witold Mocarski. - Korzystając z okazji wszystkim tenisistkom i tenisistom, obecnym i przyszłym życzę zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama