Piątek, 19 Lipiec
Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -

Reklama


Reklama

Klub pracy ma być kołem ratunkowym dla rodzin


Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dźwierzutach pracują nad kolejnym dużym projektem skierowanym do swoich podopiecznych i nie tylko. Tym razem chcą pomóc w znalezieniu i podjęciu pracy oraz w nabyciu umiejętności niezbędnych rodzicom w wychowaniu dzieci i prowadzeniu rodziny.- Generalnie chcemy powołać Klub Pracy – mówi Danuta Skonieczna, kierowniczka dźwierzuckiego GOPS-u. – Ma to być miejsce, w którym osoby obecnie nie pracujące uzyskają pomoc w nabyciu nowych kwalifikacji lub w udoskonaleniu już posiadanych. Równie ważne jest nabywanie przez te osoby umiejętności radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami, które potrafią wpędzić w ogromne kłopoty, co niestety zdarza się nader często.

 

Jak dodaje, zadania te mają realizować specjaliści z wielu dziedzin, bo oddziaływanie programu ma być wielotorowe.


Reklama

 

– Zakładamy zajęcia z psychologiem, trenerem personalnym oraz doradcą zawodowym – mówi Skonieczna. – Naszym celem jest uratować rodziny przed rozpadem, a rodziców przed utratą dzieci.

 

W realizacji tego zadania pracownikom GOPS-u ma pomóc partner, który dysponuje doświadczeniem i zapleczem personalnym. Urzędnicy już go wyłonili. To Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych z Plewisk (woj. zielonogórskie).

 

Reklama

– Teraz wspólnie z fundacją przygotowujemy program, który przedstawimy w Urzędzie Marszałkowskim, by uzyskać na niego dofinansowanie – mówi Skonieczna. – Szacujemy, że koszt realizacji programu wyniesie około 700 tysięcy złotych.

 

Szefowa GOPS-u w Dźwierzutach zakłada, że jeśli negocjacje z pracownikami marszałka pójdą sprawnie i dotacja na Klub Pracy zostanie przyznana, to ma on szansę ruszyć z początkiem przyszłego roku.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama