Sobota, 28 Wrzesień
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Kinga Jackowska i Antoni Strzemieczny mistrzami makroregionu – triumf Juranda

Za nami najważniejsza tegoroczna impreza dla młodzików (kategoria do lat 16). MKL Jurand Szczytno wystawił 10-osobową reprezentację oraz męską sztafetę 4x100 metrów. Po raz kolejny nasz klub był najlepszy w województwie zarówno pod względem medali, jak i zdobytych punktów.

Zawodnicy ze Szczytna zdobyli trzy złota i jeden brąz, osiągając 31 punktów. Mistrzami makroregionu w pchnięciu kulą zostali Kinga Jackowska wśród kobiet oraz Antoni Strzemieczny wśród mężczyzn. W rzucie dyskiem Kinga dołożyła drugie złoto, natomiast Antek brąz.

Wśród miotaczy bardzo dobrze spisali się także Aleks Sadowski, który zajął 5. miejsce w pchnięciu kulą i 9. miejsce w rzucie dyskiem - w obu przypadkach pobił swoje rekordy życiowe. Bardzo dobrze spisała się również Aleksandra Jankowska, która w rzucie dyskiem skończyła na 8. miejscu, a 11. osiągnęła w pchnięciu kulą. Startowała także Natalia Nowicka, osiągając 13. miejsce w rzucie dyskiem, 18. w pchnięciu kulą.

Poza miotaczami startowali także podopieczni Danuty Bukowieckiej, którzy zaprezentowali się w biegach i skokach. Aleksander Szczepanek zajął 4. miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki, oraz 5. w biegu na 300 metrów przez płotki. W skoku w dal zapunktował Adam Herman, a także Bartłomiej Smosarski w biegu na 300 metrów. Obaj znaleźli się na 10. miejscu.

- Bartek, dla którego był to debiut w zawodach lekkoatletycznych, jest młodszym bratem kapitalnego przed laty sprintera ze Szczytna, Dominika Smosarskiego - dodaje Maciej Bukowiecki, jeden z trenerów klubu.

W składzie MKL Jurand Szczytno znalazła się także Michalina Kuśmierczyk, która zajęła kolejno 13. i 17. miejsca w biegach na 80 i 300 metrów przez płotki.

Po raz pierwszy w historii na imprezie rangi mistrzowskiej wystartowała także sztafeta. Chłopcy spisali się rewelacyjnie i w składzie: Aleks Sadowski, Aleksander Szczepanek, Bartłomiej Smosarski i Ignacy Wołczkiewicz zajęli wysokie, piąte miejsce.