Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Kinga Jackowska bije rekord za rekordem!


Kinga Jackowska bije rekord za rekordem! Utalentowana zawodniczka MKL Jurand Szczytno w kolejnym starcie pobiła kolejny rekord Polski. Tym razem młoda zawodniczka pchnęła tak daleko, że przekroczyła wszelkie spodziewane granice.Już w pierwszej kolejce konkursu w Warszawie 15-letnia miotaczka Juranda Szczytno poprawiła swój własny rekord Polski z 16.06 (metrów) na 16.09, jednak najlepsze miało dopiero nadejść.

 

W kolejnych próbach Kinga uzyskała bardzo dobre 15.80 i 16.05, a dwie kolejne były nawet dalsze, jednak w obu Kinga nie utrzymała się w kole. W szóstej kolejce wszystko „zagrało" i podopieczna Macieja Bukowieckiego ustanowiła niesamowity rekord - 16.90.

 


Reklama

– To aktualnie najlepszy wynik na świecie wśród młodziczek, czwarty rezultat w historii europejskiej lekkiej atletyki i wynik lepszy o ponad 2 metry od drugiej w tabelach Amandy Ike – komentuje trener młodej zawodniczki, Maciej Bukowiecki.

 

Podczas zawodów w Warszawie tegoroczne starty po kontuzji palca rozpoczął także Karol Kijewski, który miotał sześciokilogramową kulą. Uzyskany w debiucie sezonu wynik 17.16 to najlepszy wynik w Polsce wśród juniorów (U20). Rekord sezonu ustanowił także Wojciech Marok, który zmienił w tym sezonie technikę na obrotową. W warszawie rzucił na odległość 17.8 metra.

Reklama

 

W niedzielę miotacze Juranda rywalizowali w rzucie dyskiem. Ponownie świetnie zaprezentowała się Jackowska (48.11), dobrze spisały się Joanna Marszelewska (44.36) i Iga Wysoczańska (37.97), a rekord życiowy poprawił Eryk Kryszyłowicz (43.87).Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama