Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

Kiedy otwarcie restauracji McDonald's? Budowa idzie pełną parą


Budynek restauracji McDonald's powstający na działce przy ulicy Pasymskiej w Szczytnie nabiera kształtów. Czytelnicy „Tygodnika Szczytno” pytają wciąż, kiedy otwarcie. Sprawdziliśmy to.O samej inwestycji firmy McDonald's w Szczytnie mówiło się od kilku lat. Prace opóźniła pandemia covid19. Pierwsi pracownicy budujący obiekt pojawili się tam dopiero 8 sierpnia tego roku. Po trzech miesiącach prac główny budynek restauracji przypomina już typowy obiekt, jakich są setki w Polsce. Jest niemal gotowy. Trwa porządkowanie placu wokół oraz budowa zjazdu z drogi krajowej.

 

- Ma być bezpiecznie, bo to główny warunek – mówi nam jedna z osób współpracujących z firmą McDonald's. - Były małe kłopoty z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, ale zostało wszystko wyjaśnione i dograne.

 

Potwierdza to Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

 

- Firma ma wszystkie pozwolenia i zgody na realizację tego przedsięwzięcia, między innymi na przebudowę zjazdu z drogi krajowej – zapewnia.


Reklama

 

Z naszych ustaleń wynika, że ma powstać też chodnik łączący restaurację z miastem.

 

Kiedy McDonald's będzie otwarty dla pierwszych klientów? Z nieoficjalnych informacji wynika, że restauracja ma być otwarta pod koniec listopada. Pada data 27 listopada. Ale z ostatnich rozmów z pracownikami, którzy znajdują się bliżej centrali firmy wywnioskować można, że ten termin może nieco się przesunąć: pomiędzy 6 a 20 grudnia. Wysłaliśmy oficjalne zapytanie w tej sprawie do centrali McDonald's Polska i czekamy na odpowiedź.

 

Restauracja ma swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Jedni nie mogą doczekać się jej otwarcia, inni krytykują jej powstanie. Konflikt rodzi jedzenie. Jedni uważają je za pyszne, drudzy za przyczynę wielu chorób cywilizacyjnych.

 

- Trochę dziwię się tym pojedynkom w internecie na temat tej inwestycji – mówi Mateusz Samsel, mieszkaniec naszego powiatu. - Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ci, którzy chcą, pójdą i będą tam się żywić, ci którzy nie, nie muszą tam iść. Proste. Ja cieszę się, że taki obiekt powstaje w Szczytne, bo to sygnał, że miasto się rozwija.

Reklama

 

McDonald's Polska Sp. z o.o w Szczytnie może zainwestować nawet 8 mln zł. Powstanie też kilkanaście miejsc pracy.

O restauracjach dwóch sieci: McDonald's lub KFC, w Szczytnie mówiło się właściwie od 2018 roku. McDonald's powstaje. Co z KFC?

 

Restauracja KFC miała powstać przy dworcu PKS. Jego nowy właściciel prowadził rozmowy z sieciówką. Próbowaliśmy się skontaktować z właścicielem dworca, ale jego telefon milczy od kilku miesięcy. Dochodzą nas jednak słuchy, że KFC może jednak nie powstać. W to miejsce ma się tam pojawić sklep sieci Aldi. Ale to informacje nieoficjalne, których nie udało nam się potwierdzić.Komentarze do artykułu

Szafa3d

Nie problem w tym że jedzenie niesmaczne czy nawet niezdrowe. Problem że dupki będą coraz tłuściejsze u dziewcząt ze Szczytna i okolic. A to już poważna strata.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama