Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Kaziuki-Wilniuki 2023: Koncert Kresowy przypomni wygasłe tradycje w Szczytnie


Wielu mieszkańców Szczytna i okolicznych miejscowości z niecierpliwością oczekiwało na informację o tegorocznej edycji Kaziuków-Wilniuków, największego wydarzenia Kresowego w regionie. Kilka dni temu starosta Jarosław Matłach podpisał umowę z Janiną Surgał prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej na dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Wydarzenie jest też współfinansowane przez budżet miasta. Umowę na dofinansowanie podpisał burmistrz Krzysztof Mańkowski.Koncert Kresowy to okazja do przypomnienia wygasłych tradycji, obrzędów i gwary wileńskiej na obecnych ziemiach polskich. Wszystko to dzięki wspaniałym artystom, którzy od lat oddają hołd swoim korzeniom, przypominając nam o dziedzictwie kulturowym i duchowym naszych przodków.


Reklama

 

Tegoroczne Kaziuki-Wilniuki odbędą się w sobotę, 11 marca  o godzinie 11:00 w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie miłośników muzyki kresowej z całej Polski.

 

Koncert poprowadzą Anna Adamowicz oraz Dominik Kuziniewicz, którzy już wielokrotnie udowodnili, że są w stanie zjednoczyć ludzi różnych pokoleń i kultur wokół idei przypominania o korzeniach naszej kultury.

Reklama

 

Bilety na koncert są już dostępne w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie w godzinach od 10:00 do 13:00. Kosztują one jedynie 35 złotych.

 

Nie przegapcie okazji, by wziąć udział w Kaziukach-Wilniukach 2023 i przypomnieć sobie o naszych korzeniach kulturowych oraz tradycjach, które kształtują naszą tożsamość. To wydarzenie, które z pewnością zostanie na długo w pamięci uczestników i pozwoli na chwilę oderwać się od codziennych zmartwień i przypomnieć o pięknie naszej kultury.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama