Sobota, 2 Marca
Imieniny: Halszki, Heleny, Karola -

Reklama


Reklama

Kawiarnia „Muszelka”, kto jeszcze ją pamięta? Miejski cykl powrotów do historii


Miasto Szczytno ruszyło z interesującym cyklem „Dawno temu w Szczytnie...”, podczas którego będzie publikowało zdjęcia lub inne dokumenty z życia społecznego związane z naszym miastem. Akcja ma promować 300 - lecia nadania praw miejskich.- Pomysł zrodził się już w ubiegłym roku przy okazji współpracy z dyrektorami instytucji kultury w naszym mieście – mówi Katarzyna Radziewińska, naczelnik wydziału promocji w miejskim ratuszu. - Rozmawialiśmy o tym, jak zachwycić naszych mieszkańców i turystów. Jednym z pomysłów był właśnie cykl powrotów do historii. Materiały, które będziemy publikowali na miejskich stronach, pochodzą od naszych mieszkańców, bądź są wyszukane przez pracowników miejskich instytucji kultury. Cieszę się, że wzbudził on takie zainteresowanie. Cykl przygotowali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej.


Reklama

 

Miasto opublikowało właśnie zdjęcie Kawiarni”Muszelka”, która mieściła się przy ulicy Odrodzenia. Było to kultowe miejsce spotkań towarzyskich i rodzinnych przy kawie i kremie sułtańskim. Lokal podlegał pod "Społem" PSS w Olsztynie, oddział w Szczytnie.

Zdjęcie zostało wykonane około 1980 roku i zostało udostępnione przez Panią Grażynę Saj-Klocek.

Reklama

źródło: miastoszczytno.plKomentarze do artykułu

Robert

nawiązując do \"trupków\", były przynjamniej dwa miejsca noszące tę piękną nieoficjalną nazwę. Jeden obok dawnego LOK-u (dzisiaj w tym miejscu jest kwiaciarnia i żabka), drugi pomiędzy ul. 1 maja a rynkiem. Dwa lata temu zlikwidowano pozostałości po tym akwarium. Jako mieszkaniec tych okolic w młodości wpadałem tam na piwko (wieku nie sprawdzano), a potem jak już miałem dowód to i na cos mocniejszego. Dzięki temu lokalowi od dzisiaj nie palę bo kazde wejście do tego lokalu to było jak wypalenie paczki papierosów, tak gęsta była tam atmosfera. Odechciało sie na zawsze.

Ubawiony po pachy

Z tym \"trupkiem\" to jest tak, że każdy o nim słyszał - to fakt. Nie każdy bywał. Ale ci, którzy korzystali z jego walorów nie goszczą już na ziemskim padole.

Marko

Z klasycznych miejsc to jeszcze \"trupek\" ???? kto zna?

Nichał

Najmilej wspominam mały punkcik Hortexu w pierwszym bloku przy skrzyżowaniu na Odrodzenia i omlety z bitą śmietaną. Idąc tam zawsze zjadałem pyszną bułkę \"zwykłą\" z piekarni Bielskiego na 1-go Maja, żeby nie kupować omletów i eklerów \"na głodzie\" :-DD

Ubawiony po pachy

Ja to jeszcze pamiętam \"Danusię\" - tylko nie wiem w jakiej gestii była. Bo to mogło być także pod MHD (to mała zagadka dla tropicieli historii z Wydziału Promocji w UM Szczytno). Zapomnieliśmy także o dawnym \"Zaciszu\" i lokalu nazywanym powszechnie \"pod pałami\". Oj długa będzie droga miejskiej promocji do źródeł życia towarzyskiego dawnych mieszkańców Szczytna. Co tam jeszcze - np. dawna Leśna. No dobra kończę - niech te źródła odkrywa p. Naczelnik.

Jaśko

Mokka , Muszelka , Tęcza, Pofajdok, Bartek - to były czasy

Szczytnianka

Ponad 40 lat temu poznałam tam mojego męża. Miło wspominam więc to miejsce

Taki sobie czytelnik

To się nazywa odkrywanie Ameryki na nowo. Nie wspomnę już o publikacjach pewnej autorki, ale chcę przypomnieć, że już dobrych parę lat temu była wystawa w naszym muzeum, gdzie nie tylko \"Muszelka\" była pokazywana, ale też i inne - jak to się dzisiaj mówi - kultowe obiekty. Ze wzruszeniem przypominałem sobie te miejsca. Szkoda, że nie jest to kontynuowane. To jedno zdjęcie to naprawdę ziarenko wobec tego, co mogłem przed laty w muzeum zobaczyć. O ile dobrze pamiętam, były to zdjęcia przekazane przez PSS Społem.

ika

Fajne miejsce, podobnie jak Mokka. ...

Zdzysk

To miejsce to historia młodzieży przełomu lat70 i 80 . Miło jest to wspominać jak było się młodym .

Gabi

Licealiści byli tępieni przez część grona nauczycielskiego, którzy regularnie wizytowali to miejsce.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama