Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych


Do szczycieńskiej prokuratury trafiła właśnie opinia biegłych psychiatrów i psychologów, którzy przebadali Nikodema C. Mężczyzna oskarżony jest między innymi o usiłowanie zabójstwa swojej dziewczyny Oliwii. 19-latek spędził niemal miesiąc na obserwacji w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.Badanie psychiatryczne to standardowa czynność procesowa. Co wykazało?

 

- Z opinii wynika, że podejrzany jest w pełni zdolny do odpowiedzialności karnej – mówi Artur Bekulard, szef szczycieńskiej prokuratury.

 

O takie badania wystąpiła prokuratura w Szczytnie, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Sąd Okręgowy w Olsztynie przychylił się do tego wniosku i zarządził badania.

 

Uzyskana opinia biegłych lekarzy otwiera prokuraturze możliwość wniesienia aktu oskarżenia do sadu. Może on trafić tam jeszcze w maju lub w czerwcu.


Reklama

 

Sprawa pobicia 17-letniej Oliwii wstrząsnęła całym powiatem szczycieńskim. Doszło do niego w nocy z soboty na niedzielę (13/14 listopada ubiegłego roku). Około godziny 2 w nocy Oliwia wracała do domu z imprezy urodzinowej, w towarzystwie swojego chłopaka Nikodema C. Tuż przed swoim domem nastolatka została brutalnie pobita. Z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. W niecałą godzinę policja zatrzymała 19-letniego chłopaka.

 

Szczycieńska prokuratura ustaliła, że Nikodem C., działając z tzw. zamiarem ewentualnym pozbawienia życia dziewczyny, miał przewrócić ją na ziemię, a następnie dusić rękoma oraz wielokrotnie kopać i uderzać pięściami w głowę, nawet po utracie przez nią przytomności, powodując u pokrzywdzonej ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Reklama

 

Poszkodowana dziewczyna trafiła do szpitala w Olsztynie. Oliwia wyszła ze szpitala, ale przechodzi szereg operacji. Powoli stara się wrócić do normalnego życia.

 

Nikodem C. póki co usłyszał dwa zarzuty – usiłowania zabójstwa oraz umyślnego naruszenia narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwające dłużnej niż siedem dni. Pierwszy zarzut dotyczy brutalnego pobicia Oliwii. Okazuje się, że nie był to jedyny agresywny atak Nikodema tego feralnego wieczoru. Podczas imprezy urodzinowej, na której był razem Oliwią, Nikonem C. pobił też innego uczestnika i złamał szczękę młodemu chłopakowi.Komentarze do artykułu

zxc

Jak tam sytuacja? Co robi prokuratura? nadal zbiera dowody? Adwokaci działają? (ilu? jacy?, i za ile?) Czy sprawa zamieciona pod dywan?

Jans

To wszystko nie ważne. Ważne ważne ilu, i jakich, i za ile adwokatów będzie go broniło.

hmm

Co tam porabia prokurator? kiedy akt oskarżenia?

Jogucjusz

Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

xzx

co dalej?

Wow

Chyba w końcu coś się zmienia w tym mieście na lepsze, mam nadzieje że otrzyma dożywocie w kamieniołomie.

zxc

Zdrowy? to do paki, pierdziec w pasiak. Niema co tego odwlekać. Niech zgnije w więzieniu. Powinien dostać jeszcze trzeci zarzut za złamaną szczęke.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama