Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Kaszarnia w nowych rękach, już zatrudnia


Spółka Cereal Polska, mająca siedzibę w Mrągowie, kupiła budynek po byłej kaszarni w Szczytnie. - Do transakcji doszło pod koniec sierpnia – potwierdza „Tygodnikowi Szczytno” Oleksii Vlasenko, członek zarządu spółki. - Planujemy produkować tam kaszę. Budynek już jest dostosowany do takiej produkcji, dlatego idealnie nam pasował– dodaje.Spółka kaszarnię w Szczytnie zamierza uruchomić pod koniec przyszłego roku, ale już stworzyła 10 nowych miejsc pracy.

 

- Budynek stał opuszczony 8 lat, dlatego wymaga remontu: wymiany dachu, naprawy elektryki, malowania – wylicza Oleksii Vlasenko. - Żeby to wszystko zrobić potrzebni są ludzie. Ale nasze plany zatrudnieniowe są znacznie poważniejsze - dodaje.

 

Mówi się, że pracę może tam znaleźć nawet 40 osób. Obecnie władze spółki skupiają się jednak na montażu linii technologicznych oraz kondycji całego budynku.


Reklama

 

- Naprawiamy dach, żeby nie ciekł, robimy demontaż starych urządzeń, podłączamy budynki pod wodę oraz kanalizację – mówi Oleksii Vlasenko. - Jak na swoje lata budynek jest w dość dobrym stanie, ale czas nieużytkowania zrobił swoje. Pojawiła się pleśń oraz dużo innych problemów. Najpierw chcemy uruchomić produkcję, żeby obiekt był zyskowny – dodaje.

 

Spółka Cereal Polska budynek po kaszarni w Szczytnie odkupiła od jej poprzedniego właściciela, firmy Melvit z Ostrołęki.

 

Reklama

Cereal Polska jest młodą firmą pod kierownictwem zespołu o ponad 15-letnim doświadczeniu pracy w sektorze agrarnym.

 

- Naszym celem jest promowanie oraz wspieranie współpracy między przedsiębiorstwami ukraińskimi a krajami Unii Europejskiej – można przeczytać na stronie spółki. - Występujemy jako firma pośrednicząca pomiędzy kontrahentami z różnych krajów, ułatwiając prowadzenie handlu międzynarodowego.Komentarze do artykułu

Iga

No tak hahaha....sprzedani Ukraińcom,nie Polakom...Polskie firmy nie były zainteresowane ????,a może były,tylko priorytetem jest tzw pomoc dla uchodźców wojennych ,którzy nic wspólnego nie mają z wojną. A może okaże się że ta spółka ma powiązania z Rosją? Kto to wie..... Na razie dają ogłoszenia do pracy...już piszę jakie... przyjmą kobiety do szpachlowania ,\"małych prac wykończeniowych\" ....skąd wiem ...bo zadzwoniłam i uprzejmie mi wyjaśniono ja czym ta praca dla kobiet ma polegać...za najniższą polska krajową....ot ukraińska mentalność....śmiech na sali....może znajdzie się głupia co tam pójdzie zap...lać za mężczyznę. Tyle w temacie wspaniałej inwestycji.

Karolina Pol

Jestem zainteresowana tą pracą

NSZ 1111

Co tu zmienników kręcono ?

Siczek marian

Jestem zainteresowany tą pracą

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama