Poniedziałek, 6 Luty
Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty -

Reklama


Reklama

Karuzela się rozkręca. Śledczy z Olsztyna sprawdzają budżet obywatelski


Prokuratorzy z Olsztyna sprawdzają prawidłowość głosowania w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa powiadomił burmistrz Krzysztof Mańkowski. Prokuratorzy będą porównywali między innymi charakter pisma złożony na kartach do głosowania. Sprawa jest o tyle poważna, że wśród przesłuchiwanych osób mogą znaleźć się miejscy radni, urzędnicy. Przesłuchany został już burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Nie mogę mówić o szczegółach tego postępowania – odpowiada pytany o tę sprawę.Ze śledztwa wyłączyła się szczycieńska prokuratura, która prowadziła wstępne czynności.


Reklama

 

Reklama

- Po przekazaniu sprawy do Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe prokurator zlecił realizację czynności procesowych, w postaci m.in. przesłuchania członków komisji liczącej oddane głosy oraz pobranie materiału porównawczego do badań pisma ręcznego – poinformował redakcję „Tygodnika Szczytno” prokurator Daniel Brodowski, pełniący obowiązki rzecznika Prokuratora Okręgowego w Olsztynie. - Z uwagi na początkowy etap śledztwa nie sposób obecnie określić, jak duży będzie ostatecznie krąg osób, które należy przesłuchać w charakterze świadków – dodaje.

 

Na razie postępowanie toczy się w sprawie, nikomu nie przedstawiono zarzutów.

 

Według zgłaszających istnieje duże prawdopodobieństwo fałszowania kart do głosowania lub głosowania w imieniu osób, które o tym nie wiedziały, przy wykorzystaniu ich danych osobowych. Podejrzenie wzbudziła ogromna liczba oddanych głosów nieważnych.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama