Czwartek, 18 Sierpień
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -

Reklama


Reklama

Karolina jedzie na Mistrzostwa Europy do Rzymu


Karolina Piechowicz - wychowanka Płetwala Szczytno - dzięki osiągnięciu minimum kwalifikacyjnego na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców  uzyskała przepustkę na mistrzostwa Europy juniorów w Rzymie. Kolejną dobrą wiadomością jest fakt powołania szczycieńskiej pływaczki na Mistrzostwa Świata w Kazaniu, gdzie wystartuje w sztafecie na 4x100 m stylem zmiennym oraz 100 m żabką.- Karolina trenowała pod moim okiem prawie 10 lat. Niestety, z powodu zamknięcia basenu w Szczytnie, od paru miesięcy ćwiczy już w Olsztynie. - mówi Sławomir Szczerbal, były trener Piechowicz. - Przykra sprawa po tylu latach stracić najlepszą zawodniczkę, która uczyła się u mnie od zera, ale sam doradziłem mamie Karoliny, aby przenieść ją do Olsztyna. Na wieść o Mistrzostwach Świata bardzo się ucieszyłem, zawsze jej powtarzałem, że ma niesamowity talent. - mówi o swojej wychowance.


Reklama

Formę Karoliny komentuje Gabriela Wójtowicz - obecna trener z klubu SWIMLAND Olsztyn.

- Myślę, że Karolinka będzie na pewno dobrze przygotowana, a jej starty wypadną bardzo dobrze, w końcu uwielbia się ścigać, uwielbia rywalizację. - mówi Wójtowicz. - Jeżeli chodzi o powołanie na mistrzostwa świata będzie miała możliwość zmierzenia się z najlepszymi żabkarzami i pokazania na co ją stać. Czeka nas na pewno sporo przygotowań, obozy kadrowe, a także całe wakacje zapełnione treningami.

Reklama

 

Mistrzostwa Europy odbędą się 6 lipca, natomiast Mistrzostwa Świata będą miały miejsce od 24 do 28 sierpnia.

 

D. DeptułaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama