Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

Karol Kijewski Mistrzem Polski


Karol Kijewski po raz kolejny został Mistrzem Polski w pchnięciu kulą. Podczas rozegranych Mistrzostw Polski U18 w Bielsku-Białej zdeklasował rywali, pokonując ich o prawie 2 metry. Świetnie spisał się także w rzucie dyskiem, a drugi z naszych zawodników - Jakub Kienigsman - poprawił rekord życiowy w biegu na 400 metrów przez płotki.Karol Kijewski w rywalizacji kulomiotów nie miał sobie równych. Już w eliminacjach bardzo pewnie wszedł do finału, wypełniając „BIG Q" w pierwszej próbie. W finale objął prowadzenie już w pierwszej kolejce, którego nie oddał do samego końca. Kończąc wiek juniora młodszego, Kijewski zdobył w kuli wszystko, co było do zdobycia - został Mistrzem Polski U16, Halowym Mistrzem Polski U18 i Mistrzem Polski U18 na stadionie - na krajowym podwórku w swojej kategorii nasz zawodnik jest nie do pokonania.


Reklama

 

Reklama

Karol kapitalnie spisał się także w rzucie dyskiem. W eliminacjach ustanowił rekord życiowy (50.12) i pewnie wszedł do finału.

 

- W finale rzucał na wysokim poziomie, czterokrotnie przekraczając swój poprzedni rekord życiowy i ostatecznie zajął wysokie - szóste miejsce. Na więcej nie było szans, dysk jest dla Karola konkurencją dodatkową - dodaje jego trener, Maciej Bukowiecki.

 

Bardzo dobrze spisał się także Jakub Kienigsman. W eliminacjach ustanowił rekord życiowy w biegu na 400 m przez płotki (58.18), co dało mu awans do Finału B. W drugim biegu Kuba, niestety, miał sporo pecha, bowiem podczas biegu finałowego przewrócił jeden z płotków w nieregulaminowy sposób, za co został zdyskwalifikowany i ostatecznie sklasyfikowany na 15. miejscu w finałowej tabeli zbiorczej.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama