Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Karol Kijewski Mistrzem Polski

Karol Kijewski po raz kolejny został Mistrzem Polski w pchnięciu kulą. Podczas rozegranych Mistrzostw Polski U18 w Bielsku-Białej zdeklasował rywali, pokonując ich o prawie 2 metry. Świetnie spisał się także w rzucie dyskiem, a drugi z naszych zawodników - Jakub Kienigsman - poprawił rekord życiowy w biegu na 400 metrów przez płotki.

• Data:

Karol Kijewski w rywalizacji kulomiotów nie miał sobie równych. Już w eliminacjach bardzo pewnie wszedł do finału, wypełniając „BIG Q" w pierwszej próbie. W finale objął prowadzenie już w pierwszej kolejce, którego nie oddał do samego końca. Kończąc wiek juniora młodszego, Kijewski zdobył w kuli wszystko, co było do zdobycia - został Mistrzem Polski U16, Halowym Mistrzem Polski U18 i Mistrzem Polski U18 na stadionie - na krajowym podwórku w swojej kategorii nasz zawodnik jest nie do pokonania.

Karol kapitalnie spisał się także w rzucie dyskiem. W eliminacjach ustanowił rekord życiowy (50.12) i pewnie wszedł do finału.

- W finale rzucał na wysokim poziomie, czterokrotnie przekraczając swój poprzedni rekord życiowy i ostatecznie zajął wysokie - szóste miejsce. Na więcej nie było szans, dysk jest dla Karola konkurencją dodatkową - dodaje jego trener, Maciej Bukowiecki.

Bardzo dobrze spisał się także Jakub Kienigsman. W eliminacjach ustanowił rekord życiowy w biegu na 400 m przez płotki (58.18), co dało mu awans do Finału B. W drugim biegu Kuba, niestety, miał sporo pecha, bowiem podczas biegu finałowego przewrócił jeden z płotków w nieregulaminowy sposób, za co został zdyskwalifikowany i ostatecznie sklasyfikowany na 15. miejscu w finałowej tabeli zbiorczej.