Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

Kardiologia w rękach milczącego ministra. Lekarze wręczyli ministrowi „czarną teczkę”


„Czarna teczka” najwyraźniej źle się kojarzy, skoro Minister Zdrowia nie odpowiada na pismo, które otrzymał już dwa miesiące temu w takiej właśnie oprawie.


  • Data:

Pismo, sygnowane przez Dominika Górskiego, zastępcę dyrektora szpitala ds. medycznych, dotyczy utworzenia oddziału kardiologicznego.

 

O podejmowanych przez szpital próbach pisaliśmy już kilkakrotnie. Przypomnijmy, że swoje oczekiwania szpitalna dyrekcja opiera o słowne obietnice złożone przez wojewódzkich decydentów medycznych sprzed wielu miesięcy. Niestety, wygląda na to, że były to przysłowiowe słowa, rzucone na wiatr. Bo gdy szpital zaczął domagać się spełnienia deklaracji, chętnych zabrakło.


Reklama

 

Reklama

Przy końcu października dr Dominik Górski i koordynatorka pielęgniarek Anna Kalinowska zostali uhonorowani medalami za zaangażowanie w zwalczanie covidowej pandemii. Medale wręczał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jemu to właśnie Dominik Górski wręczył „czarną teczkę” zawierająca prośbę o poparcie starań o utworzenie kardiologii.

 

- Podkreśliłem, że szpital jest w pełni przygotowany do uruchomienia takiego oddziału – mówi dr Górski. - Dysponujemy miejscem, a przede wszystkim specjalistycznym sprzętem i kadrą. Możemy mieć kardiologię z 15 łóżkami. Przewidujemy, że miesięczny koszt działania kardiologii to pół miliona złotych miesięcznie. Środki te powinien wyasygnować Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Chociaż szpitalna prośba trafiła wprost do ministerialnych rąk – podkreślamy – dwa miesiące temu, do dziś nie doczekała jakiejkolwiek reakcji.

 Komentarze do artykułu

Szczytnianin

łysy Olo teraz kobietę Kasię udaje :D....rozumiem zatem czemu wciąż o psychiatrii pisze...niedaleko są Tworki. Czyżby systemowa tuba już zapomniała, jak w szpitalu odebrano potrzebującym pomocy dzieciom łózka, tylko po to, by stworzyć oddział kowidowy który stał pusty? Systemowa tuba nie widzi, jak masowo młodzi ludzie umierają na zawały, udary czy naglicę? zapewne systemowa tuba nie wie, że 99% z nich, poddało się dobrowolnemu wyszczepieniu genetycznym eutanazolem.

Kasia

Z wypowiedzi Szczecinianina wynika,że najpilniejsze jest otwarcie oddziału psychiatrycznego.

Szczytnianin

Pani Joanno, tu nie chodzi o potrzeby medyczne ludzi, tylko o ilość generowanych przez dany oddział pieniędzy, i taki odział kardiologiczny, czy udarowy, po genetycznych szprycach, są jak kura znosząca złote jaja wprost do otworu gębowego pana Dominika. Myślałem, że powstanie jeszcze oddział \"naglicowy\", ale wygląda na to, że na razie wystarcza kostnica.

Joanna

Uważam, że zamiast oddziału kardiologicznego w naszym szpitalu powinna powstać od dawna oczekiwana stacja dializ. Z naszego powiatu pacjenci z przewlekłą niewydolnością nerek w fazie schyłkowej wożeni są co 2 dzień do stacji dializ np. do Mrągowa. Wyjeżdżają ze Szczytna we wczesnych godzinach porannych i wracają w godzinach wieczornych, ponieważ są zbierani w grupach. Natomiast pacjenci kardiologiczni są w stanie sami dotrzeć do kardiologów. Potrzeby medyczne są zbyt duże w stosunku do możliwości polskiej służby zdrowia i żadna \"czerwona, zielona czy czarna teczka\" tego problemu nie rozwiąże.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama