Wtorek, 21 Maj
Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora -

Reklama


Reklama

Kamionek o krok od budowy nowoczesnej szkoły z basenem!


W Kamionku (gmina Szczytno), szykują się zmiany, które mogę odmienić oblicze lokalnej edukacji. W środę, 10 kwietnia, gmina oficjalnie stała się właścicielem działki, na której już niebawem ma powstać nowoczesna szkoła podstawowa. Z basenem!Sławomir Wojciechowski, wójt Gminy Szczytno, razem z Iwoną Żendarską, dyrektorem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolniczego w Olsztynie, przypieczętowali przyszłość edukacji w Kamionku, podpisując akt notarialny o nieodpłatnym przekazaniu gminie niemal 2-hektarowej działki.

 

Wartości „podarowanych” gruntów to ponad 200 tys. zł. To właśnie na tej działce ma powstać nowoczesna szkoła podstawowa wraz z salą sportową, boiskami, parkingiem oraz... basenem!

 

Inwestycja jest odpowiedzią rosnące potrzeby lokalnej społeczności, która dynamicznie się rozwija, przyciągając coraz więcej rodzin z dziećmi.


Reklama

 

Reklama

Już w 2021 roku gmina Szczytno wystąpiła z wnioskiem o nieodpłatne przekazanie nieruchomości, co świadczy o długoterminowym planowaniu i trosce o rozwój edukacyjny regionu. Lokalizacja nowej szkoły została wybrana z myślą o łatwym dostępie dla dzieci i rodziców, gwarantując im bezpieczeństwo i komfort.

 

Ten ambitny projekt to odpowiedź na potrzeby szybko rozwijających się miejscowości takich jak Kamionek, Lipowa Góra Zachodnia oraz Szczycionek, Korpele, czy Dębówko.

 

- Po tej decyzji widać, że gmina stawia na przyszłość, inwestując w edukację i prawidłowy rozwój swoich najmłodszych mieszkańców – komentuje decyzję jeden z mieszkańców Kamionka.  - Kamionek stanie się miejscem, gdzie nowe pokolenia będą miały idealne warunki do nauki, sportu i rekreacji. To inwestycja, która zmieni oblicze lokalnej społeczności, czyniąc ją jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia. Po takiej inwestycji myślę że zniknie pamięć o pegeerowskich korzeniach naszego osiedla - dodaje z uśmiechem nasz rozmówca.

 

Więcej szczegółów na temat planowanej inwestycji znajdą Państwo w najnowszym wydaniu „Tygodnika Szczytno”, dostępnym w punktach sprzedaży prasy.Komentarze do artykułu

Mieszkanka

Brawo , oby jak najszybciej powstała

Mieszkanka gminy

O ile ta szkoła powstanie, to już widzę miny rodziców dzieci, które zostaną wyrwane z obecnych środowisk szkolnych, żeby zapełnić miejsca w \"kolejnym dziecku\" wójta. Głęboko wierzę, że to ostatnia kadencja tego człowieka.

Skanda

Zgadzam się z \"mieszkańcem\" o \"Olą\". Skąd te dzieci się wezmą ? Nawet jeśli część przejdzie z miasta to i tak nic nie zmieni, tu czy tam to i tak za nasze pieniądze trzeba utrzymywać wszystko. A dzieci może będą dojeżdżać z okolicznych wiosek czego nie zazdroszczę. A tak na marginesie nikt nie pisał bo to przecież nie jest wygodne dla Wójta, że zlikwidował szkołę w GAWRZYJAŁKACH.

Ola

Zgadzam się z mieszkańcem. Z kilku szkółgminnych, gdzie w klasach jest po czworo, pięcioro dzieci będzie jedna szkoła gminna.

Zdzysk

I na takiego wójta głosowałem !!! Jak jest dobry gospodarz to wszystko można zrobić .

mieszkaniec

czytam ten artykuł i pytam skąd ten wójt tych dzieci weźmie, jak wieści niosą do pierwszej klasy od września w całym powiecie jest 200 dzieciaków a w latach następnych tylko gorzej. Pytam jaki rozwój wójt widzi. Strefa ekonomiczna przy lotnisku na naturze2000, jeśli powstaną to tylko hale, ale jeszcze żeby inwestorzy chcieli zainwestować niezbędne są dobre drogi Olsztyn, Ostrołęka, Warszawa a to mało realne. Myślę, że jedyny rozwój jaki kieruje wójtem to chęć skupienia szkół gminnych w jedną. I gdzie tu rozwój?

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama