Wtorek, 23 Kwiecień
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha -

Jurand z ośmioma medalami

Kolejne medale najmłodszych lekkoatletów właśnie zasiliły konto Juranda Szczytno. Ze zdobyczami z Mistrzostw Województwa Dzieci LDK w Olecku, które odbyły się w niedzielę 13 czerwca wróciło osiem osób. Zawodnicy startowali w kategoriach U12, U14 oraz U16, a nasz klub reprezentowała rekordowa liczba aż 22 zawodników.

• Data:

Złote medale wywalczyli Jakub Kienigsman oraz Natalia Nowicka. Dzięki wygranym konkurencjom wymieniona dwójka zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw Polski LDK we Włocławku, gdzie w najbliższy weekend o tytuł Mistrza Polski LDK powalczą "najlepsi z najlepszych" z każdego województwa.

Dwa srebrne medale w kategorii U16 zdobył startujący w konkurencji skoku w dal oraz wieloskoku - Antoni Homoncik. Jego młodszy brat, Jan osiągnął podobny wynik. W kategorii U12 w skoku w dal ze strefy, dołożył kolejne srebro.

Trzy brązowe medale dołożyli także Jan Cąkała (pchnięcie kulą, U16), Antoni Murek (skok w dal ze strefy, U12) oraz Adam Herman (skok w dal, U14).

Bardzo dobrze spisały się również Wiktoria Markowska oraz Maja Prusik. Wiktoria pobiła swój rekord życiowy oraz zajęła 4 miejsce w pchnięciu kulą w kategorii U14, natomiast jej koleżanka, Maja zajęła 5 miejsce w skoku w dal oraz 6 w biegu na 100 metrów.

Warto wspomnieć o najmłodszym uczestniku całych Mistrzostw, 7-letnim Alexie Bukowieckim, który ustanowił dwa rekordy życiowe, zajął 6 miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz 14 miejsce w biegu na 60 metrów, w którym rywalizował z dziećmi starszymi o 3 lata.