Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

Jurand z ośmioma medalami


Kolejne medale najmłodszych lekkoatletów właśnie zasiliły konto Juranda Szczytno. Ze zdobyczami z Mistrzostw Województwa Dzieci LDK w Olecku, które odbyły się w niedzielę 13 czerwca wróciło osiem osób. Zawodnicy startowali w kategoriach U12, U14 oraz U16, a nasz klub reprezentowała rekordowa liczba aż 22 zawodników.Złote medale wywalczyli Jakub Kienigsman oraz Natalia Nowicka. Dzięki wygranym konkurencjom wymieniona dwójka zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw Polski LDK we Włocławku, gdzie w najbliższy weekend o tytuł Mistrza Polski LDK powalczą "najlepsi z najlepszych" z każdego województwa.

 

Dwa srebrne medale w kategorii U16 zdobył startujący w konkurencji skoku w dal oraz wieloskoku - Antoni Homoncik. Jego młodszy brat, Jan osiągnął podobny wynik. W kategorii U12 w skoku w dal ze strefy, dołożył kolejne srebro.


Reklama

 

Trzy brązowe medale dołożyli także Jan Cąkała (pchnięcie kulą, U16), Antoni Murek (skok w dal ze strefy, U12) oraz Adam Herman (skok w dal, U14).

Bardzo dobrze spisały się również Wiktoria Markowska oraz Maja Prusik. Wiktoria pobiła swój rekord życiowy oraz zajęła 4 miejsce w pchnięciu kulą w kategorii U14, natomiast jej koleżanka, Maja zajęła 5 miejsce w skoku w dal oraz 6 w biegu na 100 metrów.

 

Reklama

Warto wspomnieć o najmłodszym uczestniku całych Mistrzostw, 7-letnim Alexie Bukowieckim, który ustanowił dwa rekordy życiowe, zajął 6 miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz 14 miejsce w biegu na 60 metrów, w którym rywalizował z dziećmi starszymi o 3 lata.

 

D. Deptuła, mbKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama