Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Juniorzy Młodsi zagrają w I lidze


W minioną sobotę podopieczni Piotra Wesołowskiego podejmowali rówieśników z Wielbarka w walce o czołowe miejsca w Grupie Mistrzowskiej II Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Rozgrywając świetne spotkanie, zawodnicy SKS Szczytno zdobyli ważne 3 punkty, co dało im mistrzostwo II Ligi Wojewódzkiej.- Nasi Juniorzy stworzyli silny zespół, a to zasługa trenera Piotra Wesołowskiego oraz wszystkich osób, które wspierają nas logistycznie i organizacyjnie. W drużynie jest kilku zawodników, którzy już zadebiutowali w pierwszej drużynie: Jacek Jodełka, Szymon Sokołowski, Olek Kowalczyk i Danił Romanov. Warto podkreślić, że Szymon został zwycięzcą kategorii "Młodzieżowiec Roku 2021" podczas I Charytatywnej Gali Nagród SKS Szczytno. Romanov to zawodnik z Ukrainy, który dołączył do treningów wiosną 2022 r. Dostrzegając ogromny talent drzemiący w tym zawodniku, poczyniliśmy szereg kroków prawnych, aby Danił mógł reprezentować nasz klub w oficjalnych rozgrywkach. Proces był długi, wymagał korespondowania z FIFA oraz PZPN, tłumaczenia wielu dokumentów z języka ukraińskiego na język polski i język angielski. Nasza determinacja i cierpliwość Daniła pozwoliła osiągnąć cel. W naszym regionie nikt inny nie dokonał czegoś podobnego. Cieszymy się, że udało się stworzyć solidny fundament. To ci zawodnicy w przyszłości wyjdą na seniorskie boiska i będą walczyć o dalsze sukcesy SKS Szczytno - mówi wiceprezes SKS-u Szczytno, Rafał Bałdyga.

 

- W jesiennej rundzie drużyna trenowała w dość wąskim gronie i byli to w większości zawodnicy juniora wspierani młodszymi z kategorii wiekowej trampkarza. Sezon jesienny juniorksa drużyna SKS-u zakończyła na trzecim miejscu, a zawodnikami wyróżniającymi byli Jacek Jodełka, Szymon Sokołowski, Aleksander Kowalczyk. Jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej, po przerwie do drużyny wrócili chłopcy, którzy uczestniczyli w treningach przed pandemią. Dodatkowo drużynę wzmocnił Kamil Kunce - wcześniej grający w SMS Łódź i Stomil Olsztyn - oraz po wybuchu wojny na Ukrainie utalentowany zawodnik Danił Romanov - wychowanek Akademii Piłkarskiej Charków grający na pozycji ofensywnego pomocnika. Na wiosnę kadra liczyła 21 zawodników z rocznika 2005-2006, co pozwoliło przesunąć do swojej kategorii chłopców z rocznika trampkarza 2007/2008 i zgłosić drużynę do rozgrywek. Przed ligą drużyna juniora rozegrała 5 ważnych sparingów z rywalami Stomilu Olsztyn, Błękitni Pasym, Omulew Wielbark, dwukrotnie MKS Działdowo wygrywając trzy z nich. Sparingi pozwoliły zgrać drużynę i zdały znakomity rezultat przygotowujący zespół do rozgrywek.


Reklama

 

W rundzie wiosennej II ligi juniorów młodszych rywalizowało 8 drużyn: Łyna Sępopol, Rona II Ełk, Omulew Wielbark, Pojezierze Prostki, Kłobuk Mikołajki, Victoria Bartoszyce, Orlęta Reszel, SKS Szczytno. Dzięki zaangażowaniu wszystkich zawodników i regularnym treningom udało się osiągnąć 1 miejsce w grupie.

 

- Jako trener jestem dumny z moich podopiecznych. Każdy z nich zasługuje na pochwałę i każdy z nich poczynił się do tego sukcesu. Siłą drużyny jest wyrównany poziom umiejętności piłkarskich. Dzięki awansowi w najbliższym sezonie SKS będzie rywalizowało w I lidze juniorów młodszych. Daje to nadzieję, że poprzez rywalizację z mocniejszymi zespołami staną się lepszymi zawodnikami, którzy w przyszłości zasilą szeregi seniorów. Wszyscy zawodnicy stanowią całość - drużynę i wszyscy zasługują na wyróżnienie za osiągnięty sukces - opowiada trener Piotr Wesołowski.

 

W środę, 15 czerwca w Urzędzie Miejskim w Szczytnie zawitali Młodsi Juniorzy SKS Szczytno. Piłkarze zostali wyróżnieni za zdobycie mistrzostwa II Ligi Wojewódzkiej, co dało im awans do I Ligi. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowski, Zastępca Burmistrza Ilona Bańkowska, trener grupy Piotr Wesołowski oraz członkowie Zarządu SKS Szczytno - Wiceprezes Rafał Bałdyga i Sekretarz Artur Magnuszewski.

Reklama

Dominik Deptuła

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama