Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Joga w bazie wodnej, tak świętowano Międzynarodowy Dzień Jogi (zdjęcia)


W niedzielę w Bazie Wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu świętowano I Międzynarodowy Dzień Jogi w Szczytnie. Zajęcia poprowadziła doświadczona joginka Monika Duszkiewicz.Zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wziął w nich udział nawet burmistrz Krzysztof Mańkowski.

 

Monika Duszkiewicz przeprowadziła serię ćwiczeń oraz opowiedziała o jodze. - Jest ona adresowana do wszystkich – przekonywała. - Nie liczy się wiek, płeć, ani stan zdrowia, a jedynie chęć poprawy jakości swojego życia.

 

Na zakończenie dla wszystkich uczestników odbył się rejs po Jeziorze Domowym Dużym.


Reklama

 

Na czym polega joga? Stosujący regularnie jogę twierdzą, że jest to nauka równowagi w życiu. Joga to wywodzący się z dawnych Indii system ćwiczeń, pozycji nazywanych asanami. Asana to w wolnym tłumaczeniu „wygodna pozycja”, zatem każda pozycja jogi jest traktowana jako optymalna dla ludzkiego samopoczucia i równowagi (choć istnieją tez bardzo skomplikowane, zwłaszcza dla początkujących, asany, które mogą sprawiać wrażenie wręcz odbierania człowiekowi równowagi). Poza asanami w jodze bardzo istotne są też techniki oddechowe zwane jako pranayama.

Reklama

 

Joga to nie typowy sport, a raczej system ćwiczeń fizycznych pozwalający na rozwój fizyczny i psychiczny człowieka. Po przyjęciu pozycji jogi należy utrzymać ją przez pewien czas, czasami można to nawet połączyć z medytacją, a następnie powoli wychodzi się z tej pozycji, cały czas pamiętając o właściwym rytmie oddechu.

Fot. Zbigniew GołdaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama