Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

Jesion wycięty z rejestru pomników


Z terenu gminy Rozogi ubył pomnik przyrody. Na wtorkowej sesji radni podjęli uchwałę wykreślającą go z rejestru.Chodzi o ponad 400-letni jesion wyniosły, który został uderzony przez piorun podczas letniej nawałnicy13 lipca. Jesion, który był zarejestrowanym pomnikiem przyrody od 15 sierpnia 1980 roku, rozpadł się na części i przewrócił tuż przy jednym z domów.


Reklama

 

Reklama

Dzięki uchwale wykreślającej drzewo z rejestru będzie można drzewo usunąć całkowicie.

 

- Bez takiego dokumentu nie mogliśmy rozpocząć prac porządkowych – wyjaśnia wójt gminy Rozogi Zbigniew Kudrzycki.Komentarze do artykułu

Sąsiad

O jakich pracach porządkowych jest mowa ?? Czy ktoś przyłożył do tego rękę ?? Przez tyle lat Gmina nie przyłożyła ręki do jakich kolwiek prac zabezpieczających spadały grube gałęzie wielokrotnie było w Gminie zgłaszane lecz bez skutków a teraz Gmina mówi o pracach porządkowych? Jeszcze kazali sprzątać na własną rękę a gdy właściciel wspomniał o jakimś zadośćuczynieniu to można powiedzieć został wyśmiany że wiedział co kupował i że nic z tego nie odzyska a zniszczony został dach budynku gospodarczego 50m2 nowy kojec na którego ciężko pracował młody i ambitny syn właścicieli a o ogrodzeniu i posesji sąsiada nie wspomnę. Jeśli Gmina ma przysłowiowe jaja powinna się odezwać i chociażby trochę pomóc bo wiedzieli jak zabronić co kolwiek robić z konserwacją tego a teraz jak są zniszczenia umywają ręce że nie miał opiekuna.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama