Poniedziałek, 8 Sierpień
Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana -

Reklama


Reklama

Jerzy Cimoszyński z odznaką ministra


Jerzy Cimoszyński, emerytowany dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie otrzymał Brązową Odznakę za Zasługi dla Sportu. - Ze sportem związany jestem od 42 lat i kilku miesięcy – śmieje się pan Jerzy. - Każde takie wyróżnienie cieszy, to pewna forma ukoronowania mojej działalności zawodowej.Mimo że pan Jerzy na emeryturę odszedł w 2017, to nie zrezygnował całkowicie ze swojej sportowej pasji. Od października ubiegłego roku jest wiceprzewodniczącym Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz wiceszefem komisji rewizyjnej związku.


Reklama

 

- Owszem, jestem stypendystą ZUS – śmieje się. - Ale wciąż trudno całkowicie zrezygnować z pracy – dodaje. - Mam taki charakter, że muszę coś robić, że musi coś się dziać. Byłem nauczycielem wychowania fizycznego w „trójce”, „szóstce”, ogólniaku i w szkole w Rozogach. Radnym, dyrektorem Powiatowego Centrum Sportu i Turystyki w Szczytnie. Całe życie coś robiłem, dlatego i teraz trudno usiedzieć mi na miejscu.

 

Brązową Odznakę za Zasługi dla Sportu Jerzemu Cimoszyńskiemu przyznał wicepremier, minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Piotr Gliński. Odznakę odebrał w Supraślu na krajowym zjeździe członków Szkolnego Związku Sportowego.

Reklama

 

- Nie powiem, satysfakcja jest – mówi Jerzy Cimoszyński. - To ukoronowanie mojej działalności sportowej. A przypomnę, że zajmowałem się tym dokładnie 42 lata i kilka miesięcy. Moimi ulubionymi dyscyplinami są piłka nożna, siatkówka, w której byłem sędzią, trenerem. Ale obecnie króluje tenis. Byłem pomysłodawcą Szczycieńskiego Biegu Niepodległości, utworzenia Powiatowego Centrum Sportu, dzięki któremu udało się wprowadzić współzawodnictwo pomiędzy szkołami w naszym powiecie. Udało mi się też zorganizować Mistrzostwa Polski Oldboyów w siatkówce, czy Mistrzostwa Polski Szkół Średnich w Siatkówce Licealiadę.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Jakby Letkiewicz przebrał się za inkwizytora albo krzyżaka miało by to większy sens. Wierzący SS-man. Oni chodzili do kościoła, żeby je grabić.

  Taki Tam


  2022-08-05 12:21:08
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Nazistowskimi symbolami wytatuowani są bojownicy Azow, może ten \"człon\" z zespołu Hunter w ten sposób okazał swoją solidarność z ukraińskimi nazi-banderowcami?. Nie życzę sobie by ten squrwiel pokazywał się w Szczytnie....WON NA UKRAINU! Przypomnę ci pajacu z zespołu, że tu, w Polsce, w takich strojach nazistowscy Niemcy, mordowali moich rodaków, świnio.


  2022-08-05 12:10:16
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Torze, wstyd to obrażać innych. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Słabo to wyglądało, a Szczytno nie pierwsze zwróciło na to uwagę. Letkiewicz niech nie ściemnia.

  Olek


  2022-08-05 11:43:57
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  szkoda, że Hans Kloss już nie żyje. Należało go niezwłocznie aresztować za noszenie hitlerowskiego munduru. W Szczytnie nie ominęła by ta przyjemność

  Jamka Lech


  2022-08-05 11:42:34
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Panie Letkiewicz dobrze pan wie, że nie pierwszy raz są pretensje o ten mundur. Dobrze wiecie, że niektórym środowiskom to nie pasuje, a wy gracie to samo. Jak się mówi A trzeba powiedzieć też B, a nie miotać się w tłumaczeniach. Niemcy mieli na klamrach historyczny napis, który nic dla nich nie znaczył, a wy ukazujecie ich jako gorliwych katolików, którzy walczą w imię Boga i porównujecie to z Radiem Maryja. Dla mnie słabo to wyglądało. A i jeszcze, może Pan Pardo powie o atmosferze w Kantata w związku ze śpiewanymi tekstami Huntera,


  2022-08-05 11:05:06
 • Czy narkotyki zalewają Wielbark?
  Głupie usmieszki jak się porusza temat narkotyków w mopsie w Wielbarku

  Ewa


  2022-08-05 10:51:05
 • 11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza
  Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

  sąsiad


  2022-08-05 10:50:41
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Kiersikowski czy ty masz choć elementarną wiedzę o finansach miejskich czy tylko wiedzę poglądowa z Gawrzyjałki? Zgłaszane przez ciebie wnioski to wstyd ,,zgłaszam ale wycofuję\"

  Brak kompetencji radnego


  2022-08-05 09:19:22
 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  Uważam ze incjatywa jest wspaniała Jeżdżę na te jeziora od conajmniej 30 lat i co rok jest gorzej .Świadomość wędkarza to jest podstawa ale i świadomość rybaków to tez bardzo ważna spraw Sam byłem świadkiem jak rybacy zabierali z jeziora z odłowu na zyzdroju dużym niewymiarowe szczupaki nie wspomnę o linach pełnych ikry i mlecza !!!! Wiec jak ma ta ryba się rozmnażać .Gdy zwróciłem uwagę odpowiedz była taka proszę do szefostwa a nie do nas. A przepraszam byłem świadkiem zarybiania jedna bańka od mleka szczupakami tak maleńkie ze okoń odrazu cześć wyciol Jeżeli ma być lepiej to niezbędne są częste kontrole wędkarzy ale i rybaków

  Zygmunt Zalewski


  2022-08-05 08:53:24
 • Nazistowskie symbole – skandal czy sztuka? Rozmowa z Arkadiuszem Letkiewiczem
  Szczytno nie ma większych problemów? Wstyd na całą Polskę. A gdyby tak prześwietlić przeszłość członków rady miasta. Działalność w PZPR, ZNP( oczywiście okresu komuny), ZHP i ewentualnie służbę w Milicji. Coś by może się wyjaśniło ............ Są w Szczytnie zacne osoby, które sporo pamiętają.

  Tor


  2022-08-05 08:23:46

Reklama