Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Jedwabno i Wielka Dymerka: partnerstwo między gminami w trudnym okresie wojny


Samorządowców z Jedwabna odwiedziła delegacja gminy Wielka Dymerka pod Kijowem (Ukraina) z zastępcą mera Oleksandrem Kucenko.


  • Data:

- Przyjechali podziękować gminie Jedwabno za schronienie udostępnione ich mieszkańcom w trakcie najgorszego dla ich gminy okresu wojny oraz by zaproponować współpracę i partnerstwo między naszymi gminami – mówi wójt Jedwabna Sławomir Ambroziak. - Gości z Ukrainy interesowały też nasze doświadczenia związane z pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej.

 

Przypomnijmy. Między marcem a majem ubiegłego roku na terenie gminy Jedwabno schronienie znalazło 35 kobiet i dzieci z gminy Wielka Dymerka. W tym czasie teren ich gminy był okupowany przez wojska rosyjskie. To właśnie na terenie Wielkiej Dymerki ukraińskie wojska w walkach zatrzymały natarcie Rosjan na Kijów.


Reklama

 

Wielka Dymerka to dobrze rozwinięta podmiejska gmina ze strefą przemysłową i licznymi fabrykami na swym terenie, między innymi z ukraińską fabryką Coca-Coli. W pobliżu położone jest też najważniejsze międzynarodowe lotnisko Kijowa - Boryspol.

 

Współpraca miałaby obejmować wymianę kulturalną, młodzieży i realizację wspólnych projektów finansowanych w ramach współpracy ponadgranicznej Ukrainy z Unią Europejską.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama