Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

Jeden chciał iść na ryby, drugi do fryzjera. Obaj wylądowali w policyjnej celi


Dwóch mężczyzn, dwie różne sprawy, dwa różne postępowania, a ta sama kwalifikacja prawna. Art. 279 Kodeksu Karnego za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Takie zarzuty w miniony weekend usłyszeli mężczyźni zatrzymani przez Policję.W piątek (21.04.2023 r.) do szczycieńskiej jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące włamania do budynku gospodarczego na terenie Gminy Świętajno, do jakiego doszło na początku kwietnia.


Reklama

 

- Po pokonaniu zabezpieczeń sprawca ukradł sprzęt wędkarski o wartości 2000 złotych – mówi sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Szczycieńscy śledczy w toku prowadzonych czynności już tego samego dnia zatrzymali mężczyzny, który okazał się sprawcą tego przestępstwa. 26-letni mieszkaniec Gminy Świętajno usłyszał zarzut za popełniony czyn, do którego się przyznał – dodaje policjantka.

 

Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, policjanci błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie dotyczące możliwej próby włamania w Rozogach.

Reklama

Funkcjonariusze ujawnili tam mężczyznę na terenie zakładu fryzjerskiego.

 

- W związku z wyłamaniem zabudowy drzwi i dostaniem się do środka oraz faktem, iż mężczyzna nie był w stanie logicznie wytłumaczyć swojej obecności w tym miejscu, policjanci zatrzymali go do wyjaśnienia – mówi sierżant Manelska. - Już następnego dnia 36-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego usłyszał zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

 

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, gdyż zarówno dokonanie jak i usiłowanie są karalne, a o wysokości tej kary zadecyduje sąd, który będzie rozpatrywał te poszczególne sprawy.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama