Środa, 21 Luty
Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -

Reklama


Reklama

Jaśniej na przejściach dla pieszych, czy będzie bezpieczniej? (zdjęcia)


Ulice: Mickiewicza, Bartna Strona oraz Skłodowskiej-Curie w Szczytnie mają już doświetlone przejścia dla pieszych. Ma być bezpieczniej. Od lat upominał się o to między innymi miejski radny Zbigniew Orzoł. - W samym Szczytnie przewidzianych do oświetlenia jest 85 przejść – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. Ale program, który realizuje GDDKiA obejmuje cały nasz powiat i rozłożony jest na kilka lat.Mieszkańcy Szczytna od lat narzekają, że widoczność pieszych na przejściach jest fatalna.

 

- Doszło nawet do kilku bardzo groźnych wypadków w ich obrębie – mówi Zbigniew Orzoł, miejski radny, który od lat walczy, aby przejścia były bardziej doświetlone. - Moja rodzina sama doświadczyła takiego wypadku, dlatego być może bardziej rozumiem tę potrzebę mieszkańców naszego miasta – dodaje.

 

Prośby radnego i pisma miejskich urzędników zostały wysłuchane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, która jest „właścicielem” głównych ciągów komunikacyjnych w naszym mieście zaczęła doświetlać pierwsze przejścia dla pieszych. Pierwsze trzy takie rozwiązania pojawiły się na ulicach: Mickiewicza, Bartna Strona i Skłodowskiej-Curie.


Reklama

 

Reklama

- W lipcu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę na wykonie doświetlenia przejść dla pieszych w Szczytnie (ul. Mickiewicza i Skłodowskiej-Curie), Gromie, Występie, Pasymiu i Wielbarku – mówi Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie. - Wykonawca, Zakład Sieci i Zasilania Sp. z o.o. z Wrocławia, miał na realizację zadania 6 miesięcy. Koszt zadania to 487 tys. zł. Obecnie jesteśmy w trakcie odbioru wykonanych doświetleń. Poza tym kończymy właśnie kończymy dokumentację projektową dla kolejnych przejść na drogach krajowych w Szczytnie i okolicach – dodaje rzecznik. - Po odbiorze dokumentacji ogłosimy przetargi na ich realizację, którą planujemy rozpocząć pod koniec bieżącego roku i kontynuować w 2024 r. W Szczytnie planujemy doświetlić łącznie 85 przejść dla pieszych. W gminach Szczytno, Świętajno oraz Piecki planujemy doświetlenie przejść w ponad 50 lokalizacjach w miejscowościach: Jęcznik, Świętajno, Olszyny, Nowiny, Szymany, Janowo, Lipowa Góra Wsch., Lemany, Babięta, Stare Kiełbonki, Piecki, Spychowo, Nawiady.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama