Piątek, 1 Lipiec
Imieniny: Arnolda, Emiliany, Lucyny -

Reklama


Reklama

Jak znaleźć dorywczą pracę w Szczytnie?


Województwo warmińsko-mazurskie charakteryzuje się nieco wyższym bezrobociem niż większość innych regionów. Niemniej nawet tu, w Szczytnie, można bez problemu znaleźć pracę dodatkową, nie tylko na wakacje. Podpowiemy ci, gdzie szukać.Praca dorywcza w Szczytnie – czy łatwo ją znaleźć?

Praca dorywcza może być też nazwana dodatkową. Nie jest to praca na etat, ani nawet pół etatu. Osoby pracujące dorywczo na ogół zatrudnia się na umowę zlecenia lub o dzieło. Często praca ma charakter sezonowy, wykonuje się ją przez kilka miesięcy. Może też być uwarunkowana potrzebami pracownika potrzebującego gotówki na konkretną rzecz. Gdy ją zgromadzi, powraca do swoich stałych obowiązków.

 

Mimo nieco gorszej sytuacji na lokalnym rynku pracy, osoby szukające dodatkowego zatrudnienia w Szczytnie nie powinny mieć problemu ze znalezieniem go. Szczytno w sezonie letnim staje się celem wyjazdów turystycznych Polaków z całego kraju, a to generuje nowe miejsca pracy. Można śmiało założyć, że w miesiącach letnich to pracowników będzie brakowało, a nie miejsc pracy. Już teraz na stronie https://www.gowork.pl/praca/szczytno;l można znaleźć dużo ofert pracy dorywczej w Szczytnie.

 

 

Praca dodatkowa w Szczytnie – gdzie jest najwięcej miejsc pracy?

 

W sezonie letnim niewątpliwie najwięcej wolnych miejsc pracy dla pracowników sezonowych będzie w hotelarstwie i gastronomii. Kucharze, pomocnicy i kelnerki mogą już zacierać ręce. W tym roku niemal na pewno nie musimy się spodziewać obostrzeń związanych z pandemią, co oznacza, że zapotrzebowanie na pracowników będzie na podobnym poziomie, co przed koronawirusem.

 

Hotele i pensjonaty będą potrzebowały pokojowych i recepcjonistów. Można się spodziewać, że zapotrzebowanie na ich usługi będzie trwało do końca września.

 

Szczytno jest miastem nastawionym na turystów i bardzo wobec nich gościnnym. W sezonie letnim na pewno nie zabraknie ofert pracy dodatkowej dla pracowników obsługujących wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego, a także tych dbających o czystość plaż.

 

Ponadto nie da się nie zauważyć, że jak co roku w sezonie letnim wzrośnie zapotrzebowanie na usługi budowlane, szczególnie w tzw. wykończeniówce. Wiele osób odkłada remonty właśnie na czas urlopu, po pierwsze dlatego, że mają czas, po drugie – bo jest ciepło. Jeśli więc ktoś będzie chciał sobie dorobić jako malarz, tynkarz, glazurnik itp. nie będzie narzekał na brak pracy.

 

Praca dodatkowa w Szczytnie to także praca zdalna

 

Pracę dodatkową postrzega się na ogół w kategoriach lokalnych. Warto jednak skorzystać z nowych technologii i dobrodziejstwa internetu. To sposób na przekraczanie pewnych granic i to w sensie dosłownym. Ze Szczytna można pracować np. dla pracodawcy z Warszawy lub Poznania.

 

Co można robić w internecie? Wiele zależy od kwalifikacji, są jednak zajęcia dostępne niemal dla wszystkich, na przykład wypełnianie płatnych ankiet, wyszukiwanie informacji na zadany temat, moderowanie forum. W tych zawodach sprawdzą się wszystkie osoby sprawnie poruszające się po internecie.

 

Jeśli ktoś ma wyższe kwalifikacje może spróbować swoich sił w projektowaniu stron internetowych, copywritingu, obsłudze social mediów, prowadzeniu sklepu internetowego lub podjąć pracę w charakterze wirtualnego asystenta albo pracownika call center.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama