REKLAMA. Dla wielu z nas zakup polisy zdrowotnej jest konieczny, by czuć się bezpiecznie na wypadek poważnego zachorowania. Jeśli w naszym otoczeniu coraz więcej słyszymy o poważnych problemach zdrowotnych, jak np. nowotworach – nie unikajmy tematu, tylko zabezpieczmy się odpowiednio.
Publiczna służba zdrowia niestety nie daje sobie rady z ilością osób chorych w Polsce. W związku z tym czas oczekiwania na wizytę u lekarza lub specjalisty bywa naprawdę długi. Gdy chodzi jednak o poważne schorzenie – nie mamy na co czekać, im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym szybciej mamy szansę wrócić do zdrowia.
Prywatna polisa zdrowotna – co wziąć pod uwagę?
Bez ubezpieczenia mamy sporo wydatków – rachunki, ubrania, samochód, kredyt hipoteczny czy dzieci. W dodatku czasy sprzyjają konsumpcyjnemu stylowi życia, więc często wydajemy pieniądze na coś, co nie zawsze jest nam niezbędne.
Często więc polisa zdrowotna wydaje nam się zbędnym wydatkiem. Okazuje się, że jest przydatna dopiero, gdy zderzamy się ze ścianą Narodowego Funduszu Zdrowia. I wtedy pozostaje nam wybór – wolimy wydać spore pieniądze na prywatną praktykę lekarską czy nieduży, stały abonament medyczny?
Wystarczy sprawdzić ubezpieczenia zdrowotne oraz pakiety medyczne na www.ubezpieczeniaonline.pl, by utwierdzić się w przekonaniu, że prywatna polisa jest dobrym rozwiązaniem. Możemy uzyskać dostęp do lekarzy aż 65 specjalizacji oraz zapewnić sobie dostęp do aż 466 badań diagnostycznych.
Jednak zanim przejdziemy do zakupu prywatnego ubezpieczenia – zastanówmy się nad tym, czego właściwie szukamy. Oczywiście świetnym rozwiązaniem jest pakiet o maksymalnych możliwościach, ale czy potrzebny jest nam urolog, neurolog czy reumatolog? Być może potrzebujemy głównie dermatologa i okulisty lub gastrologa i ginekologa? Jeśli tak to postawmy właśnie na tych lekarze oraz te konkretne badania, które faktycznie mogą nam się w najbliższej przyszłości przydać.
Pomocne będzie wzięcie pod uwagi – wieku, chorób, które często występują w naszej rodzinie, używek, poziomu stresu w codziennym życiu, diety, ilości ruchu. Dzięki temu uświadomimy sobie, jak wiele chorób może nam zagrażać. Część z nas zapewne stwierdzi, że nie stosuje żadnych używek, dba o zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną – jednak te z kolei osoby narażone są na kontuzje – warto więc postawić na ortopedę oraz chirurga w swojej polisie.
Gdzie szukać dobrej polisy?
Może być oczywiście tak, że ktoś znajomy poleciła nam jakąś konkretną polisę zdrowotną, ponieważ akurat jej placówki medyczne w naszym mieście są w dobrych lokalizacjach, ponadto oferują dobre rozwiązania. Możemy więc sprawdzić wcześniej np. ofertę grupy LUX MED, czy rzeczywiście oferta odpowiada naszym konkretnym potrzebom. Sprawdzimy, wchodząc np. na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-zdrowotne-luxmed-co-zyskuje-pacjent/273.html. Może okazać się, że oferta jest dla nas niewystarczająca lub za droga – warto więc poszukać innych ubezpieczeń zdrowotnych, by móc porównać oferty i znaleźć lepsze rozwiązanie.
Takiego porównania warto dokonać samodzielnie, jednak, by mieć pewność, że szukamy informacji z pomocą wiarygodnych źródeł, dobrze jest wiedzieć gdzie ich w ogóle szukać. Dobrym źródłem informacji o ubezpieczeniach będzie np. strona www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie znajdziemy wiele cennych informacji o poszczególnych produktach.
Możemy również skorzystać z pomocy rankingu ubezpieczeniowego – oceny nie są wystawiane przez anonimowych klientów, co jest niezwykle ważne. Ubezpieczeniom ocenę wystawiają specjaliści branży ubezpieczeniowej, dzięki czemu mamy pewność, że dana oferta jest naprawdę wysokiej jakości.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33