Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Jak przetrwać rozpad małżeństwa? Pomoże Centrum Rozwodowe Kobieta i Rozwód


Promocja. Stojąc na ślubnym kobiercu żadne z małżonków nie zakłada, że za jakiś czas będą chcieli się rozwieść. Życie niestety bardzo często weryfikuje plany i marzenia zmuszające do podjęcia decyzji o rozwodzie. Z pewnością tam gdzie jest przemoc, wszelkiego rodzaju uzależnienia, gdzie cierpią dzieci - kobiety nie powinny unikać rozwodu. Na mapie Szczytna pojawiło się Centrum Rozwodowe Kobieta i Rozwód, utworzone przez kobiety z myślą o kobietach - tłumaczy Aneta Pasternak, mediator i prowadząca biuro w Szczytnie.Rozwód to wydarzenie nieuniknione?

 

Wierzę w siłę postępowania mediacyjnego. Jestem mediatorem i często wychodzę z założenia, że warto rozmawiać i próbować ratować małżeństwo. Zdarzają się jednak sytuacje, w których ugodowe zakończenie postępowania nie jest możliwe. Rozwód klasyfikowany jest jako jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Bez względu na powód rozstania staje się końcem jednego etapu życia i początkiem drugiego – nowego.

 

Aneta Pasternak, mediator i prowadząca biuro Centrum Rozwodowe Kobieta i Rozwód w Szczytnie.

 

Rozumiem, że Centrum angażuje się wtedy, gdy nie ma innego wyjścia, a ze wszystkich złych rozwód jest wyjściem najlepszym. Na jakiego rodzaju usługi mogą liczyć kobiety? Jakiej udzielacie pomocy i wsparcia?

 

Najkrócej rzecz ujmując – wszelkiej pomocy. Firma Kobieta i Rozwód powstała, żeby pomagać, wspierać i szukać rozwiązań dla kobiet, które stanęły w obliczu konfliktu rodzinnego. Zajmujemy się świadczeniem lub pośrednictwem w świadczeniu usług w zakresie pomocy prawnej, psychologicznej, detektywistycznej, windykacyjnej oraz doradztwa podatkowego i finansowego.

 

Mówi się o tym, że obecnie uzyskanie rozwodu jest trudniejsze, że sądy udzielają ich niechętnie...

 

Bywa, że niektóre sprawy toczą się nawet kilka lat. Ale staramy się doprowadzić do tego, by kwestie sporne w małżeństwie rozstrzygnąć zanim sprawą zajmie się sąd. Prowadzimy mediacje z małżonkami, jeśli to jest możliwe. Staramy się doprowadzić do porozumienia, jeśli pojawia się konflikt odnośnie do podziału majątku czy opieki nad dziećmi. Zawieramy porozumienia przedrozwodowe, w których zawieramy wszelkie uzgodnienia. To ułatwia i przyspiesza procedurę sądową z korzyścią dla małżonków. Dzięki takim działaniom zdarza się, że rozwiedzeni małżonkowie opuszczają salę sądową w zgodzie, że utrzymują ze sobą kontakty dla dobra wspólnych dzieci. Jeśli rodzice ostatecznie rozstają się w zgodzie, to dzieci łatwiej takie rozstanie akceptują.

 

Centrum działa w Polsce od 10 lat i ma biura w wielu miastach kraju. Można na tej podstawie wnioskować, że zapotrzebowanie na wasze usługi jest duże i rośnie?

 

Według ekspertów nawet jedna trzecia małżeństw w Polsce kończy się rozwodem, a z roku na rok wyraźnie rośnie liczba rozwodów małżeństw z krótkim stażem (poniżej pięciu lat). W obecnych czasach kobiety dużo częściej odchodzą od swoich mężów. Zaczynają głośno mówić o przemocy, która ma miejsce za zamkniętymi drzwiami domu. Są dużo bardziej pewne siebie i niezależne. Mają dobrą pracę, wykształcenie. W społeczeństwie temat rozwodu nie jest już powoli tematem tabu.

 

Czy nie wystarczy usługa adwokata?

 

Jesteśmy pierwszą i jedyną firmą na rynku, która zajmuje się w sposób kompleksowy rozwodami. Naszymi ekspertami są również adwokaci. I to oni, pod naszym nadzorem, priorytetowo zajmują się każdą kobietą, która trafia do nas. Zapewniamy też, że każdą sprawę traktujemy indywidualnie, a każda kobieta, która się do nas zwróci o pomoc, uzyska wszelkie możliwe wsparcie.

 

To często ważniejsze od samego rozwodu. W Szczytnie działa już biuro Centrum Rozwodowego, które z sieci jest znane ze strony www.kobietairozwod.pl. Jak i kiedy jest dostępne?

 

Ważne jest, aby w miarę możliwości, zakończenie małżeństwa przebiegało w atmosferze wzajemnego szacunku. Czasem decyzja o rozwodzie jest podjęta, ale jest też wiele znaków zapytania. Co robić dalej? Jakie podjąć kroki? Jak się przygotować? Wspólnie na te pytania odpowiemy. Zapraszam do Centrum Rozwodowego Kobieta i Rozwód w Szczytnie.


Konsultacje odbywają po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem 730-799-933.


 Komentarze do artykułu

Mirek

Pani Emigrantko, pomoc w sytuacjach takich ja w pani rodzie to udzielić mogą istniejące instytucje publiczne do tego powołane. Ta specjalistka od rozwoju poprzez rozwód co najwyżej pokieruje puszczalską żonę jak bezpiecznie przeskoczyć na inną gałąź drzewa. Doradza jak skutecznie odseparować ojca od dzieci i zasądzić wysokie alimenty. Dobro dzieci? A po co to komu gdy chuć wzywa do łobuza który kocha najmocniej? Może jeszcze pójdzie się uczyć bachaty #pdk

Emigrantka

Dobrze, ze w Polsce cos takiego powstaje. Dla mojej matki i mnie, które byłysmy katowane przez ojca- psychola juz za pózno. Ja uciekłam, matka bała sie rozwieźc, bo w Polsce nie chronilo sie kobiet przed psycholami, została z nim az mu d... siadła i zmęczył sie rozróbami... Ale pomozecie innym kobietom, które teraz tak mają. Kobiety, nie wychodzcie za mąz i nie miejcie dzieci. Malzenstwo i macierzynstwo to niewola i harówka. Szkoda waszej energii. Zobaczcie na te stare kobiety jak wygladają zniszczone, zgorzkniałe i biedne, tyle maja z tego.

Mirek

Wykop cie przejrzał, wykop już wie

Mąż

Żerowanie i dorabianie na tragediach rodzinnych. Super \"pomoc\" w oskubywaniu mężczyzn z kasy...

Dorota

Się troszkę pani przybrało kilogramów...

Kicz

Pomoc tylko kobietom, nie rodzinom , nie dzieciom, nie małżeństwom.

Dziecko

Promujecie rozwody łatwe i przyjemne? Zapytajcie nas, dzieci poranione po rozpadzie rodziny

Arkadiusz

Z założenia pani mediator wprowadza barierę w postaci pomoy kobietom a co z mężczyznami? Może powinna pomagać kobietom w związkach z arabami tam winowajca jest jawny i czytelny! Poza tym mam pytanie ,, z kim mężczyźni zdradzają swoje żony?\" Z mężczyznami czy z kobietami często mężatkami , matkami ect.... Tak więc nastawienie czysto jednostronne nie wzbudza zaufania jeśli chodzi o szczerą pomoc a jedynie ukierunkowaną na feminizm.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama