Wtorek, 6 Czerwiec
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Jak przetrwać rozpad małżeństwa? Pomoże Centrum Rozwodowe Kobieta i Rozwód


Promocja. Stojąc na ślubnym kobiercu żadne z małżonków nie zakłada, że za jakiś czas będą chcieli się rozwieść. Życie niestety bardzo często weryfikuje plany i marzenia zmuszające do podjęcia decyzji o rozwodzie. Z pewnością tam gdzie jest przemoc, wszelkiego rodzaju uzależnienia, gdzie cierpią dzieci - kobiety nie powinny unikać rozwodu. Na mapie Szczytna pojawiło się Centrum Rozwodowe Kobieta i Rozwód, utworzone przez kobiety z myślą o kobietach - tłumaczy Aneta Pasternak, mediator i prowadząca biuro w Szczytnie.Rozwód to wydarzenie nieuniknione?

 

Wierzę w siłę postępowania mediacyjnego. Jestem mediatorem i często wychodzę z założenia, że warto rozmawiać i próbować ratować małżeństwo. Zdarzają się jednak sytuacje, w których ugodowe zakończenie postępowania nie jest możliwe. Rozwód klasyfikowany jest jako jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka. Bez względu na powód rozstania staje się końcem jednego etapu życia i początkiem drugiego – nowego.

 

Aneta Pasternak, mediator i prowadząca biuro Centrum Rozwodowe Kobieta i Rozwód w Szczytnie.

 

Rozumiem, że Centrum angażuje się wtedy, gdy nie ma innego wyjścia, a ze wszystkich złych rozwód jest wyjściem najlepszym. Na jakiego rodzaju usługi mogą liczyć kobiety? Jakiej udzielacie pomocy i wsparcia?

 

Najkrócej rzecz ujmując – wszelkiej pomocy. Firma Kobieta i Rozwód powstała, żeby pomagać, wspierać i szukać rozwiązań dla kobiet, które stanęły w obliczu konfliktu rodzinnego. Zajmujemy się świadczeniem lub pośrednictwem w świadczeniu usług w zakresie pomocy prawnej, psychologicznej, detektywistycznej, windykacyjnej oraz doradztwa podatkowego i finansowego.

 

Mówi się o tym, że obecnie uzyskanie rozwodu jest trudniejsze, że sądy udzielają ich niechętnie...

 

Bywa, że niektóre sprawy toczą się nawet kilka lat. Ale staramy się doprowadzić do tego, by kwestie sporne w małżeństwie rozstrzygnąć zanim sprawą zajmie się sąd. Prowadzimy mediacje z małżonkami, jeśli to jest możliwe. Staramy się doprowadzić do porozumienia, jeśli pojawia się konflikt odnośnie do podziału majątku czy opieki nad dziećmi. Zawieramy porozumienia przedrozwodowe, w których zawieramy wszelkie uzgodnienia. To ułatwia i przyspiesza procedurę sądową z korzyścią dla małżonków. Dzięki takim działaniom zdarza się, że rozwiedzeni małżonkowie opuszczają salę sądową w zgodzie, że utrzymują ze sobą kontakty dla dobra wspólnych dzieci. Jeśli rodzice ostatecznie rozstają się w zgodzie, to dzieci łatwiej takie rozstanie akceptują.

 

Centrum działa w Polsce od 10 lat i ma biura w wielu miastach kraju. Można na tej podstawie wnioskować, że zapotrzebowanie na wasze usługi jest duże i rośnie?

 

Według ekspertów nawet jedna trzecia małżeństw w Polsce kończy się rozwodem, a z roku na rok wyraźnie rośnie liczba rozwodów małżeństw z krótkim stażem (poniżej pięciu lat). W obecnych czasach kobiety dużo częściej odchodzą od swoich mężów. Zaczynają głośno mówić o przemocy, która ma miejsce za zamkniętymi drzwiami domu. Są dużo bardziej pewne siebie i niezależne. Mają dobrą pracę, wykształcenie. W społeczeństwie temat rozwodu nie jest już powoli tematem tabu.

 

Czy nie wystarczy usługa adwokata?

 

Jesteśmy pierwszą i jedyną firmą na rynku, która zajmuje się w sposób kompleksowy rozwodami. Naszymi ekspertami są również adwokaci. I to oni, pod naszym nadzorem, priorytetowo zajmują się każdą kobietą, która trafia do nas. Zapewniamy też, że każdą sprawę traktujemy indywidualnie, a każda kobieta, która się do nas zwróci o pomoc, uzyska wszelkie możliwe wsparcie.

 

To często ważniejsze od samego rozwodu. W Szczytnie działa już biuro Centrum Rozwodowego, które z sieci jest znane ze strony www.kobietairozwod.pl. Jak i kiedy jest dostępne?

 

Ważne jest, aby w miarę możliwości, zakończenie małżeństwa przebiegało w atmosferze wzajemnego szacunku. Czasem decyzja o rozwodzie jest podjęta, ale jest też wiele znaków zapytania. Co robić dalej? Jakie podjąć kroki? Jak się przygotować? Wspólnie na te pytania odpowiemy. Zapraszam do Centrum Rozwodowego Kobieta i Rozwód w Szczytnie.


Konsultacje odbywają po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie pod numerem 730-799-933.


 Komentarze do artykułu

Kicz

Pomoc tylko kobietom, nie rodzinom , nie dzieciom, nie małżeństwom.

Dziecko

Promujecie rozwody łatwe i przyjemne? Zapytajcie nas, dzieci poranione po rozpadzie rodziny

Arkadiusz

Z założenia pani mediator wprowadza barierę w postaci pomoy kobietom a co z mężczyznami? Może powinna pomagać kobietom w związkach z arabami tam winowajca jest jawny i czytelny! Poza tym mam pytanie ,, z kim mężczyźni zdradzają swoje żony?\" Z mężczyznami czy z kobietami często mężatkami , matkami ect.... Tak więc nastawienie czysto jednostronne nie wzbudza zaufania jeśli chodzi o szczerą pomoc a jedynie ukierunkowaną na feminizm.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama