Niedziela, 16 Czerwiec
Imieniny: Aliny, Anety, Benona -

Reklama


Reklama

Jak nie czytam, jak czytam - akcja czytelnicza w Zespole Szkół nr 1


W Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica po raz kolejny odbyła się akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam". Jej celem było zachęcenie uczniów do sięgania po tradycyjną formę książki.W pięknej scenerii ogrodu dydaktycznego młodzież zanurzyła się w literacki świat "Lalki" Bolesława Prusa. Akcja miała na celu promowanie literatury klasycznej i ukazanie jej wartości moralnych oraz historycznych.

 

Organizatorką wydarzenia była Alina Kowalska, która z entuzjazmem opowiadała o idei akcji.

 

- Chcieliśmy zachęcić młodzież do sięgania po klasykę literatury. 'Lalka' to doskonały przykład, jak książka może być źródłem wartościowych treści - podkreśliła Kowalska.

 

Podczas akcji uczniowie nie tylko czytali, ale także rozmawiali o korzyściach płynących z regularnego obcowania z książkami. Przypomniano im, że czytanie nie tylko poprawia pamięć i koncentrację, ale także wzbogaca słownictwo, poszerza horyzonty myślowe i pomaga w odważnym wyrażaniu własnych poglądów.


Reklama

 

- Czytanie książek to inwestycja w siebie. Każda przeczytana strona to krok w stronę lepszego zrozumienia świata i siebie samego - dodała Kowalska.

 

Po zakończeniu czytania uczniowie zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki, gdzie mogli wypożyczyć książki na wakacje.

 

- Chcemy, aby książki towarzyszyły naszym uczniom także podczas letniego odpoczynku - powiedziała organizatorka.

 

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" to doskonała inicjatywa promująca czytelnictwo wśród młodzieży. Dzięki takim wydarzeniom uczniowie mają okazję odkrywać, że książki mogą być nie tylko źródłem wiedzy, ale także inspiracją i przyjemnością.

Reklama

 

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”. Więcej ciekawych informacji, i znacznie wcześniej, przeczytasz w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno". Zachęcamy do lektury. „Widzimy się” w każdy czwartek. Tygodnik dostępny jest w sklepach: sieci Intermarche, Stokrotka, Delikatesy Centrum, Biedronka, Dino, Lidl... oraz niemal w każdym wiejskim sklepiku w naszym powiecie. „Tygodnik Szczytno” - to się czyta.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama